هوای تهران باردیگر قابل قبول شد

هوای تهران باردیگر قابل قبول شد

آبیاری: بر طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، اکنون (15 اسفند) میانگین کیفیت هوای پایتخت در وضعیت «قابل قبول» قرار دارد.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، بنا بر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اکنون میانگین شاخص آلاینده «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» روی عدد ۹۷ و در وضعیت قابل قبول قرار دارد.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۹۱ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت.

کیفیت هوای تهران از ساعت ۲ تا ۴ بامدادان امروز برای گروههای حساس ناسالم بود اما از ساعت ۵ با رسیدن به عدد ۹۸ قابل قبول شد و این وضعیت تا حالا ادامه داشته است.

گفتنی است که کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود که برمبنای آن از عدد صفر تا ۵۰ در محدوده هوای پاک تعریف می شود، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا در محدوده قابل قبول، سالم یا متوسط بوده و از محدوده ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروههای حساس است. در بازه ۱۵۱ تا ۲۰۰ نیز هوا در محدوده ناسالم برای همه گروه ها و از محدوده ۲۰۱ تا ۳۰۰ نیز هوا در محدوده بسیار ناسالم قرار می گیرد. بر طبق این دسته بندی در محدوده ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناکست.
1401/12/15
13:26:48
5.0 / 5
574
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد