با هدف ارائه خدمت به مسافران نوروزی استان انجام شد؛

رونمایی از سامانه ویژه خدمات سفر هواشناسی خراسان شمالی

رونمایی از سامانه ویژه خدمات سفر هواشناسی خراسان شمالی

آبیاری: به گزارش آبیاری، خراسان شمالی سامانه ویژه خدمات سفر هواشناسی خراسان شمالی رونمایی گردید.


به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، آیین رونمایی از سامانه خدمات سفر هواشناسی، چهارشنبه ۲۴ اسفندماه با حضور استاندار خراسان شمالی، مدیرکل هواشناسی و جمعی دیگر از مدیران استانی برگزار و طی آن خصوصیت های سامانه برشمرده شد.
مدیرکل هواشناسی خراسان شمالی در این آیین اظهار داشت: این سامانه که ویژه ایام نوروز ۱۴۰۲ رونمایی می شود، شامل پیشبینی هواشناسی استان خراسان شمالی، استانهای همجوار، هشدارهای جوی، سفارش های کاربردی هواشناسی، شرایط جوی جاده های کشور منتهی به استان، راهنمای مسافران در حوزه های گردشگری و اقامتی، وضعیت راه های کشور و رادیو هواشناسی استان خراسان شمالی است.
مجید بیجندی اظهار نمود: مفتخر هستیم اعلام نماییم که این سامانه با تاکید بر توانمندی همکارانم طراحی شده و برای آن اعتباری هزینه نشده است. ضمن آن که این سامانه بعنوان طرحی ملی ارائه شد که توسط خراسان شمالی راه اندازی شده و استقبال وزیر راه و شهرسازی را به دنبال داشته است.
استاندار خراسان شمالی هم در این نشست ضمن تقدیر از طراحی سامانه ویژه خدمات سفر، بر لزوم اطلاع رسانی گسترده برای اطلاع مسافران و استفاده از آن تصریح کرد.
محمدرضا حسین نژاد اظهار داشت: استان خراسان شمالی به علت قرار گرفتن بین ۲ قطب زیارتی و سیاحتی، موقعیت مناسبی برای بهره مندی از مسافران عبوری از استان و همینطور ارائه ی خدمت به آنها دارد. با استفاده از این سامانه هم میتوان هم ارائه ی خدمت کرد و هم جاذبه های گردشگری و فرهنگ و آداب و رسوم را اطلاع رسانی کرد تا منفعت اقتصادی بیشتری برای مردم داشته باشد.
مدیرکل هواشناسی خراسان شمالی هم بیان نمود: مقرر است با عنایت به امکانات و زیرساخت های ارتباطی استان، هر خودرویی که وارد مرزهای جغرافیایی استان می شود، پیامکی حاوی لینک safar.nkhmet.ir را دریافت کند و این گونه از آن آگاه و از خدمات آن بهره مند شود.1401/12/25
13:37:20
5.0 / 5
469
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد