سازمان هواشناسی هشدار داد

وزش باد شدید و افزایش ارتفاع موج در جنوب کشور

وزش باد شدید و افزایش ارتفاع موج در جنوب کشور

آبیاری: آبیاری: سازمان هواشناسی نسبت به وزش باد شدید و افزایش ارتفاع موج، خطر غرق شدن شناگران و لطمه به تاسیسات دریایی هشدار داد.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی رنگ از وزش باد نسبتا شدید جنوب غربی، شمال غربی با حداکثر سرعت ۳۲ نات و افزایش ارتفاع موج حداکثر ۲.۵ متر از اوایل وقت جمعه تا اواخر وقت شنبه (۲۶ تا ۲۷ اسفند) آگاهی داد.

این مخاطره روز جمعه بصورت افزایش ارتفاع امواج در خلیج فارس خصوصاً در مرکز و شرق حدود ۲.۵ متر و تنگه هرمز ۲ متر و روز شنبه بصورت افزایش ارتفاع امواج در خلیج فارس و تنگه هرمز ۲ متر رخ می دهد.

این شرایط جوی در مناطق ساحلی و دور از ساحل در تنگه هرمز و نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس، در بوشهر و هرمزگان پیشبینی می شود.

بر اثر این مخاطره جوی غرق شدن شناگران، پاره شدن تورهای صیادی و لطمه به قفس های صیادی، خسارت به شناورهای سبک، صیادی، مسافربری، تفریحی، نیمه سنگین، اختلال در ورود و خروج شناورها به بندرگاه ها و لطمه به تاسیسات دریایی در سواحل و فراسواحل دور از انتظار نیست.

سازمان هواشناسی برای کاهش لطمه ها و مخاطرات ممنوعیت از عملیات تفریحی خصوصاً غواصی و شنا، ممنوعیت در تردد با شناورهای سبک، نیمه سنگین و قایق های صیادی، مسافربری و تفریحی، تمهیدات لازم جهت جلوگیری از هر گونه خسارت، جمع آوری تورهای صیادی و محدودیت در فعالیتهای دریایی در سواحل و دور از سواحل را سفارش می کند.

به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیشبینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده باش دستگاههای مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود.
1401/12/26
23:44:30
5.0 / 5
332
تگها: دستگاه , هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد