در پی تلف شدن یوزپلنگ در جاده میامی مشخص شد؛

ماجراد سه قلو حامله بوده است

ماجراد سه قلو حامله بوده است

آبیاری: سمنان بررسی های محیط زیست استان سمنان نشان میدهد که یوز تلف شده در شهرستان میامی، ماده یوز نامگذاری شده به ˮماجرادˮ و در زمان تصادف دارای سه جنین در شکم بوده است.


روابط عمومی محیط زیست استان سمنان از شناسایی یوزپلنگ تلف شده در تصادف جاده ای ششم فروردین ۱۴۰۲، توسط کارشناسان این اداره کل آگاهی داد.
بنا بر بررسی های انجام شده از روی شناسنامه یوزها، مشخص شدد ماده یوز تلف شده بالغ در جاده میامی_سبزوار، یوز "ماجراد" بوده است.
روابط عمومی محیط زیست استان اعلام نمود: یوزپلنگ ماجراد در سال ۱۳۹۹ در محدوده پارک ملی توران تحت عنوان یوز جنسیت نامشخص ثبت گردید و از آن زمان تا تابستان سال ۱۴۰۱ در هیچ نقطه ای از این منطقه رویت نگردیده بود تا این که در تابستان سال قبل با یک قلاده توله نر نزدیک ۲ سال خود مجدداً در منطقه ثبت و ضبط شد و امروز بعد از بررسی های کارشناسی مشخص گردید یوز تصادفی متاسفانه همان ماجراد است.
بر اساس اعلام روابط عمومی و امور رسانه اداره کل حفاظت محیط زیست استان سمنان، طی کالبدشکافی اولیه انجام شده بر روی یوزپلنگ ماده بالغ تلف شده در جاده میامی - سبزوار، این یوز ماده، حامله و دارای ۳ جنین یوز بوده است.
به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، روز گذشته استاندار سمنان طی دستوری فوری خواهان بررسی و پیگیری، تلف شدن این ماده یوز شده بود.
"ماجراد" دهمین یوزپلنگ تلف شده در اثر تصادفات جاده ای در استان سمنان بوده است.
منبع:

1402/01/07
16:54:30
5.0 / 5
458
تگها: محیط زیست
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد