آخرین وضعیت کیفیت هوای کلانشهرهای کشور

آخرین وضعیت کیفیت هوای کلانشهرهای کشور

آبیاری: برمبنای اطلاعات سازمان حفاظت محیط زیست امروز (۲۲ فروردین) مشهد آلوده ترین کلانشهر کشور شناخته شده است.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، بر اساس اطلاعات مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست، از هشت کلانشهر کشور امروز (۲۲ فروردین) مشهد بعنوان آلوده ترین کلانشهر با آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون و رسیدن به عدد ۱۳۲ در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار گرفته است.

پس از آن گروههای حساس در اهواز، اصفهان، کرج و اراک هوای آلوده را با رسیدن به عدد ۱۲۶، ۱۲۵، ۱۱۲ و ۱۰۵ همینطور آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون تنفس کرده اند این در حالیست که اهالی تهران، شیراز و تبریز هوای مطلوبی را با رسیدن به عدد ۹۹، ۷۸ و ۶۵ تنفس کرده اند. آلاینده شاخص تمامی این کلانشهرها هم ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بوده است.

به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود. بر طبق این تقسیم بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول(سالم) یا متوسط، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروههای حساس، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه ها، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرآفرین است.

منبع:

1402/01/23
12:19:53
5.0 / 5
435
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد