اخطار نارنجی هواشناسی نسبت به تشدید فعالیت سامانه بارشی برای ۲ استان

اخطار نارنجی هواشناسی نسبت به تشدید فعالیت سامانه بارشی برای ۲ استان

آبیاری: به گزارش آبیاری، سازمان هواشناسی نسبت به فعالیت سامانه بارشی و ناپایداری های محلی در ۲ استان اخطار نارنجی صادر کرد.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، سازمان هواشناسی با صدور اخطار سطح نارنجی از تشدید فعالیت سامانه بارشی و ناپایداری های محلی اطلاع داد. بر این اساس شرایط جوی رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید، در نقاط مستعد گردوخاک، در بعضی نواحی تگرگ برای روز جمعه ۱۵ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲، در استانهای خراسان رضوی و شرق خراسان شمالی پیشبینی می شود.

از جمله تاثیرات این مخاطره جوی در مناطق مستعد، لغزندگی جاده ها، آبگرفتگی معابر، جاری شدن روان آب، سیلابی شدن مسیل ها، طغیان رودخانه ها، صاعقه، رخداد تگرگ، خسارت به سازه های موقت همچون بنرها، داربست ها و تابلوهای تبلیغاتی و اختلال در پروازها و در نواحی کوهستانی و مستعد احتمال سقوط سنگ است

سازمان هواشناسی برای کاهش صدمه ها و مخاطرات ناشی از این شرایط جوی، احتیاط در سفرهای بین شهری، عدم اتراق در حاشیه و بستر رودخانه ها و مسیل ها، پرهیز از فعالیتهای کوهنوردی، خودداری از چرای دام و تردد عشایر در حاشیه رودخانه ها و نواحی مرتفع، اطمینان از استقامت سازه های موقت، لایروبی کانال ها و آب روها، با عنایت به احتمال رخداد تگرگ اتخاذ تمهیدات لازم جهت پیشگیری از خسارت به بخش کشاورزی را سفارش می کند.

به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، در اخطار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیشبینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. اخطار نارنجی برای آماده باش دستگاههای مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود.
1402/02/15
12:59:55
5.0 / 5
335
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد