کلید پاکسازی شهرهای جهان در دستان طبیعت

کلید پاکسازی شهرهای جهان در دستان طبیعت

آبیاری: به گزارش آبیاری، خراسان رضوی راهکارهای مبتنی بر طبیعت بعنوان نقاط قوت و مزایایی محسوب می شوند که جهان طبیعی برای مقابله با چالش ها عرضه می کند و کلید مبارزه با تغییرات آب وهوایی است.به نقل از ویفروم، راهکارهای مبتنی بر طبیعت، برای کاهش حدود ۶ گیگاتن کربنی که هر سال از حمل و نقل جاده ها منتشر می شود، خیلی مهم است. جاده ها برای اقتصاد و زندگی روزمره ضروریست اما چالش بزرگی برای سلامت و محیط زیست هم بشمار می رود.

حمل ونقل جاده ای در سال ۲۰۲۱ سهم عمده ای در انتشار کربن جهانی حمل و نقل داشت و ۵.۸۶ گیگاتن یا حدودا ۸۰ درصد از انتشار گازهای گلخانه ای را شامل شد.

جاده ها نه تنها سهم عمده ای در تغییرات آب وهوایی دارند بلکه تهدیدی برای سلامت و تندرستی کسانی هستند که در نزدیکی آنها زندگی می کنند.

نتایج مطالعات نشان می دهد که آلودگی هوای در رابطه با ترافیک، عامل مهمی در ایجاد آسم در کودکان است و سبب کاهش کلی عملکرد ریه می شود.

حذف جاده ها ساده نیست اما عرضه راهکارهای مبتنی بر طبیعت می تواند صدمه های ناشی از آنها را کم کند و شهرهای ما را به مکانهای بهتری به منظور زندگی تبدیل کند. یکی از این راهکار ها در نظر گرفتن فضای سبز در نزدیکی این مسیرهاست.

راه حل های مبتنی بر طبیعت سلامت و شادی کسانی را که در آن منطقه زندگی می کنند بهبود می بخشد؛ همینطور ارزان تر از خیلی از راهکارهای بشری است.

منبع:

1402/02/18
14:58:18
5.0 / 5
382
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد