هوای تهران همچنان در وضعیت قابل قبول

هوای تهران همچنان در وضعیت قابل قبول

آبیاری: آبیاری: بر طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، اکنون (30 اردیبهشت ماه) میانگین کیفیت هوای پایتخت در وضعیت «قابل قبول» قرار دارد.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، بنا بر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، اکنون میانگین شاخص آلاینده «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» روی عدد ۸۱ است و در وضعیت قابل قبول قرار دارد.

همچنین آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۸۱ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت.

کیفیت هوای تهران تنها برای یک ساعت در ۱۶ بعدازظهر روز جمعه (۲۹ اردیبهشت) برای گروههای حساس ناسالم شد اما باردیگر از ساعت ۱۷ با رسیدن به عدد ۹۵ قابل قبول شد که این وضعیت تا حالا هم ادامه داشته است.

گفتنی است که کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود که برمبنای آن از عدد صفر تا ۵۰ در محدوده هوای پاک تعریف می شود، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا در محدوده قابل قبول، سالم یا متوسط بوده و از محدوده ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروههای حساس است. در بازه ۱۵۱ تا ۲۰۰ نیز هوا در محدوده ناسالم برای همه گروه ها و از محدوده ۲۰۱ تا ۳۰۰ نیز هوا در محدوده بسیار ناسالم قرار می گیرد. بر طبق این دسته بندی در محدوده ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناکست.

منبع:

1402/02/30
23:21:48
5.0 / 5
399
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد