اخطار هواشناسی نسبت به مواج شدن دریاهای كشور

اخطار هواشناسی نسبت به مواج شدن دریاهای كشور

سازمان هواشناسی با صدور هشداری از مواج شدن دریای خزر، خلیج فارس و دریای عمان از امروز (۲۲ مردادماه) خبرر داد.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا سازمان هواشناسی با صدور اخطار زردرنگ از افزایش ارتفاع موج بین یک تا دومتر در خلیج فارس و دریای خزر خبرداد که از امروز تا جمعه (۲۲ تا ۲۴ مردادماه) در خلیج فارس و از امروز تا ظهر فردا (۲۲ و ۲۳ مردادماه) در دریای خزر باعث متلاطم و مواج شدن دریا می شود.

در ادامه این اخطار آمده است: افزایش ارتفاع موج بین دو تا سه متر از امروز تا یکشنبه هفته آینده (۲۶ مردادماه) متلاطم و مواج شدن دریای عمان بخصوص بخش های شرقی آنرا به دنبال دارد.

در این شرایط جوی پاره شدن تورهای صیادی، غرق شدن و صدمه رسیدن به قایق های کوچک و شناورهای سبک دور از انتظار نیست ازاین رو سازمان هواشناسی نسبت به ممانعت از هرگونه تردد قایق های سبک و تفریحی، شنا کردن و محدود کردن فعالیتهای شیلاتی سفارش می کند.

به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، زمانی که سازمان هواشناسی اخطار زرد رنگ صادر می کند به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که امکان دارد در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این اخطار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرفی مسؤلان هم در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع:

1399/05/23
12:02:14
5.0 / 5
1784
تگها: سفر , هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد