رئیس فراكسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی:

هر نوع هزینه ای برای محیط زیست سرمایه گذاری است

هر نوع هزینه ای برای محیط زیست سرمایه گذاری است

آبیاری: به گزارش آبیاری، خراسان رضوی رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: هزینه برای محیط زیست سرمایه گذاری است و باعث جلب رضایت مردم، حفظ سلامتی و محیط زندگی مردم می شود.سمیه رفیعی امروز ۱۶ خرداد ماه، در مراسم افتتاح پروژه های معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد که در بوستان وکیل آباد برگزار شد، اظهار نمود: در مورد خدماتی که انقلاب اسلامی در حوزه محیط زیست داشته صحبت خاصی صورت نگرفته است. در دنیا نظیر نداشته انقلابیون در حین درگیری هایی که در زمان انقلاب داشتند، نگاه ویژه ای به حوزه محیط زیست داشته باشند و این صرفاً در انقلاب اسلامی ایران رقم خورده است.

وی اضافه کرد: ما اصل ۵۰ قانون اساسی که به محافظت از محیط زیست و ممنوعیت تخریب محیط زیست می پردازد را مدیون نگاه بلند انقلابیونی هستیم که همزمان با همه چالش ها به محیط زیست هم اشاره داشتند. این نگاه و این اصل قانون اساسی در دنیا کم نظیر نه، بلکه بی نظیر بود و تبیین خاصی در این حوزه صورت نگرفته است.

رفیعی با اشاره به اینکه هر نوع هزینه ای برای محیط زیست سرمایه گذاری است، اظهار داشت: ما این مورد را به خوبی در شهر مشهد مشاهده می نماییم که سهم قابل توجهی از بودجه های شهرداری برای محیط زیست هزینه می شود. شهرداری مشهد به این رسیده است که هزینه برای محیط زیست سرمایه گذاری است و باعث جلب رضایت مردم، حفظ سلامتی مردم و حفظ سلامت محیط زندگی مردم می شود. همه این موارد چرخه ای است که کمک می نماید تا انسان رضایت داشته باشد و از شاخصهای زیستی بالایی برخوردار باشد.

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ما در محیط زیست مشهد اتفاقات رو به جلویی را شاهد می باشیم. همچون اتفاقاتی که در مشهد رقم خورده ایجاد شهرک صنعتی بازیافت، مدیریت شیرابه و بازمهندسی یا مهندسی معکوس دستگاه و ایستگاه های سنجش آلودگی هوا بوده است. یکی از مسائل محیط زیست در اجرای هوای پاک عدم برخورداری و تعمیر و نگهداری ایستگاه های سنجش آلودگی هوا است. در مشهد این مورد برطرف شده و مهندسی معکوس انجام دادند.

وی افزود: محدودهLEZ (محدوده کم آلاینده) را بر مبنای پارامترهای آلوده کننده هوا به دست می آورند. خیلی از پارامترها و محدوده ها برای قانون هوای پاک مبنای متقن کارشناسی ندارد اما در مشهد این محدوده را برپایه یک معیار کارشناسی مشخص می کنند که قدم رو به جلویی است. دستگاههای پرتابل برای اندازه گیری آلاینده ها و حتی آلاینده های صوتی در مشهد قدم بزرگی بوده و در حوزه پسماند هم اقدامات رو به جلویی رخ داده است. امیدوارم سایر شهرها این اقدامات را الگو قرار دهند.

رفیعی ضمن اشاره به این که به برکت ساخت سایت پرنده نگری امیدوارم تا سال آینده اطلس پرندگان شهر مشهد هم چاپ و عرضه شود، خاطرنشان کرد: در محیط زیست شهری معمولاً حیات وحش شهری را فراموش می نماییم و برایمان کمرنگ شده است. برای بازبینی قانون پسماند در کشور ۱۴۰۰ ساعت کار مطالعاتی صورت گرفته که اگر مورد بازبینی قرار گیرد یکی از مهم ترین مسائل حل خواهد شد. ایجاد چرخه اقتصادی مدیریت پسماند می تواند خیلی از مسائل این حوزه را حل کند. شهرداری با محیط زیست تفاهم کند تا شناسایی صنایع آلاینده با شهرداری و اعمال ضوابط و قوانین با محیط زیست باشد. عوارض پرداخت استفاده از سوخت های آلاینده مبحث دیگری است که باید مورد توجه قرار گیرد.
1402/03/17
09:53:12
5.0 / 5
399
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد