احتمال ریزش تگرگ طی امروز در اکثر استان ها

احتمال ریزش تگرگ طی امروز در اکثر استان ها

به گزارش آبیاری، رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن تشریح وضعیت جوی استانهای کشور طی روزهای آینده، از وزش باد شدید و گردوخاک طی سه روز آینده در شرق کشور اطلاع داد.


صادق ضیائیان در گفتگو با ایسنا، با اشاره به این که روز جمعه (۱۹ خردادماه) در مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، دامنه های جنوبی البرز در شرق تهران، سمنان و برخی مناطق در نیمه شرقی اصفهان، یزد، نیمه شمالی کرمان، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان افزایش ابر گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید با احتمال ریزش تگرگ پیشبینی می شود اظهار داشت: همینطور اوایل شب در شمال آذربایجان غربی هم رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید رخ می دهد.
وی افزود: در خراسان شمالی، گلستان و ارتفاعات البرز شرقی بارش شدت خواهد داشت. شنبه (۲۰ خردادماه) در بعضی نقاط اصفهان، شمال فارس، غرب یزد و کرمان در ساعات پس از ظهر رشد ابر و رگبار پراکنده رخ می دهد. همینطور با گذر امواج کم دامنه تراز میانی جو از نوار شمالی کشور در شمال غرب دامنه های جنوبی البرز واقع در قزوین، البرز و تهران و ساعات پس از ظهر در ارتفاعات و دامنه های شمالی البرز رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید رخ می دهد. در این روز در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل بارش شدت خواهد داشت.
رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اشاره به اینکه یکشنبه (۲۱ خردادماه) این وضعیت در مناطق ذکر شده ادامه خواهد داشت، اضافه کرد: روزهای شنبه و یکشنبه (۲۰ و ۲۱ خردادماه) در نوار شمالی کشور بخصوص در سواحل شمالی روند افزایش نسبی دما حاکم می شود.
به نقل از ایشان، روز دوشنبه (۲۲ خردادماه) در شمال آذربایجان شرقی، اردبیل، برخی مناطق سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز و برخی نقاط استانهای البرز، تهران و سمنان، ارتفاعات شمال فارس و هرمزگان ابرناکی و بارش پراکنده انتظار می رود.
رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اشاره به اینکه سه شنبه (۲۳ خردادماه) هم در در بعضی مناطق آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان، دامنه های شمالی البرز در گیلان و مازندران بارش پراکنده رخ می دهد، اضافه کرد: در سه روز آینده در شرق کشور وزش باد شدید و گردوخاک رخ خواهد داد. همینطور امروز دریای خزر و روزهای یکشنبه و دوشنبه دریای عمان مواج هستند.
ضیائیان در انتها در رابطه با وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار نمود: آسمان تهران فردا (۲۰ خردادماه) کمی ابری گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۸ و حداکثر دمای ۳۱ درجه سانتی گراد و در روز یکشنبه (۲۱ خردادماه) قسمتی ابری تا نیمه ابری گاهی بارش پراکنده و وزش باد با احتمال رگبار و رعد و برق با حداقل دمای ۲۰ و حداکثر دمای ۳۲ درجه سانتی گراد پیشبینی می شود.1402/03/19
13:39:18
5.0 / 5
345
تگها: هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد