تشدید فعالیت سامانه بارشی طی امروز

تشدید فعالیت سامانه بارشی طی امروز

آبیاری: به گزارش آبیاری، سازمان هواشناسی کشور ضمن اشاره به تشدید فعالیت سامانه بارشی طی امروز، رگبار شدید باران، رعدوبرق، تگرگ و وزش باد شدید را پیش بینی نمود.


به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، سازمان هواشناسی کشور با صدور اخطار سطح قرمزرنگ از تشدید فعالیت سامانه بارشی در روز جمعه اطلاع داد.
به دنبال این سامانه که از ظهر روز جمعه (۱۹ خردادماه) آغاز می شود و تا اواخر وقت ادامه دارد، رگبار شدید باران، رعدوبرق، تگرگ و وزش باد شدید در خراسان شمالی و شمال غرب خراسان رضوی پیشبینی می شود.
علاوه بر خراسان شمالی، وضعیت جوی شهر های شمالی خراسان رضوی در همسایگی خراسان شمالی و شمال غرب خراسان رضوی (منطقه سبزوار) امروز پرمخاطره است.
بر طبق این هشدار، احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه ها، سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه های فصلی، آبگرفتگی معابر به صورت گسترده، انسداد راه های روستایی و اختلال در جاده ها، اختلال جدی در سفرهای بین شهری و داخل شهر، تعطیلی فعالیتهای عمرانی، خسارت به برخی زیرساخت ها مانند خطوط انتقال برق و غیره، تخریب تاسیسات و سازه های واقع شده در حریم و بستر رودخانه، تخریب سازه های موقت و سبک در اثر وزش باد شدید وجود دارد.
ازاین رو نسبت به عدم توقف و تردد در بستر و حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، بازگشایی کانال ها و آبروهای درون و برون شهری، آمادگی دستگاههای اجرایی و امداد رسان، اجتناب از سفرهای برون شهری، اجتناب از فعالیتهای کوه نوردی، خروج شهروندان از تفرج گاه ها و سکونتگاه های واقع در حریم و بستر رودخانه سفارش می شود.
به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، اخطار قرمز رنگ بالاترین سطح اخطار است که در آن پیشبینی می شود که یک پدیده جوی خسارت های وسیعی به دنبال داشته باشد. ازاین رو سازمان هواشناسی با صدور اخطار قرمز به دستگاههای مختلف اعلام می کند که وارد عمل شوند و اقداماتی را برای کاهش خسارات وقوع پدیده های جوی انجام دهند.
منبع:

1402/03/20
10:53:23
5.0 / 5
362
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد