افزایش تلفات گرمای طاقت فرسا در هند

افزایش تلفات گرمای طاقت فرسا در هند

آبیاری: مقامات هند می گویند که حدود 170 نفر در دو ایالت پرجمعیت این کشور طی روزهای اخیر و در بحبوحه موج گرما، جان خودرا از دست داده اند.


به گزارش آبیاری به نقل از الجزیره، همین طور بیمارستان های مملو از بیماران در این کشور و قطعی برق نیز بر چالش ها افزوده است.
خبرگزاری آسوشیتدپرس روز گذشته (دوشنبه) به نقل از رسانه های محلی و مقامات بهداشتی هند گزارش داد که در ایالت «اوتار پرادش»، ۱۱۹ نفر در چند روز گذشته بر اثر بیماری های ناشی از گرما جان باختند. همین طور در ایالت «بیهار» نیز ۴۷ نفر جان خودرا از دست دادند.
در حالیکه ایالت های شمالی هند به گرمای شدید در طول ماه های تابستان معروف هستند، طبق گفته اداره هواشناسی این کشور (IMD) درجه حرارت بطور مداوم بالاتر از حد نرمال بوده و بالاترین میزان در ایام اخیر به ۴۳.۵ درجه سانتیگراد رسیده است.
اگر دما حداقل ۴.۵ درجه سانتیگراد بالاتر از حد طبیعی باشد یا اگر دما بالاتر از ۴۵ درجه سانتیگراد باشد، در هند موج گرما اعلام می شود.
همین طور اداره هواشناسی هند هفته گذشته برای گرمای شدید در بعضی ایالت های این کشور همچون اوتار پرادش و بیهار هشدار قرمز صادر کرده بود.
به رغم صدور هشدارها، مقامات دولتی هند تا روز یکشنبه که تعداد قربانیان ناشی از گرما افزایش پیدا کرد، از مردم نخواستند تا برای گرما آماده شوند.
در همین حال قطعی برق نیز به چالش های ناشی از گرمای شدید افزوده و سبب شده تا دسترسی مردم در این کشور به وسایل سرمایشی محدود شود.
کارشناسان آب و هوایی می گویند که موج گرما ادامه می یابد و هند باید برای مقابله با عواقب آن بهتر آماده شود.




منبع:

1402/03/30
11:28:48
5.0 / 5
356
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد