صدور حکم قضایی برای رها کننده شیر آلوده در طبیعت

صدور حکم قضایی برای رها کننده شیر آلوده در طبیعت

به گزارش آبیاری، از گیلان رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آستانه اشرفیه اظهار داشت: رها کننده شیر آلوده در طبیعت به کاشت سیصد اصله صنوبر محکوم شد.


رامین حسین زاده در جمع خبرنگاران اظهار نمود: حکم قضایی برای فرد متخلفی که به دفعات مبادرت به رها کردن مقدار قابل توجهی شیر آلوده در محیط عمومی کرده و به تذکرات ارائه شده توجهی نکرده بود صادر شد.
وی ادامه داد: فردی که سبب آلودگی محیط زیست و تهدید ضد بهداشت عمومی شده بود با شکایت و پیگیری اداره حفاظت محیط زیست آستانه اشرفیه به دادسرا، معرفی و بعد از انجام تحقیقات و بررسی پرونده جرم، بر مبنای ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی، متهم به تحمل یکسال حبس تعزیری محکوم و بعنوان مجازات جایگزین، به حکم سبز قانون مکلف به کاشت سیصد اصله نهال صنوبر و هزار و هشتاد ساعت خدمات عمومی مجانی در کشتارگاه طیور شهرستان زیر نظر کارشناسان شبکه بهداشت و سازمان دامپزشکی شهرستان شد.
حسین زاده تصریح کرد: به کارگیری متخلفان محیط زیستی برای حراست از عرصه های طبیعت و محیط زیست ابتکاری قانونی است(موضوع ماده ۷۹ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۳) که به منظور سیاست حبس زدایی توسط دستگاه محترم قضایی اجرا می شود و آنگونه که صاحب نظران معتقدند برکات بسیاری هم به دنبال دارد.
وی خاطرنشان کرد: صدور چنین احکام قضایی، دوستداران و علاقه مندان محیط زیست و منابع طبیعی کشور را امیدوار می کند چون که آنها معتقدند، راه های تأدیب متخلفین و متعرضان به عرصه های طبیعی، آشنایی و درک مفهوم کارکرد ارزش محیط زیست است، نه تنبیهات صرفا مالی و نقدی که این آموزش ها می تواند بسیار کاراتر و موفق تر از جریمه های حال حاضر برای این گونه افراد اثرگذار باشد.1402/04/20
10:11:55
5.0 / 5
402
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد