هوای ناسالم تهران برای گروههای حساس

هوای ناسالم تهران برای گروههای حساس

آبیاری: بنا بر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران میانگین کیفیت اکنون (25 تیرماه) با شاخص 109 در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار دارد.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، برمبنای پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، آسمان غبارآلود در بامداد امروز (۲۵ تیر) ناشی از گسیل و انتقال گردوخاک براثر وزش باد مؤثر تا نسبتاً شدید پیش بینی می شود.

وزش باد مؤثر در طول روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل می کند، بااین حال احتمال تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن ناشی از افزایش دما در ساعات بعدازظهر می تواند سبب کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق شود. ادامه این شرایط جوی تا ساعات پایانی یکشنبه کاهش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق را بدنبال دارد، بااین حال احتمال وزش باد نسبتاً شدید در بعضی ساعات وجود دارد که می تواند منجر به گسیل و انتقال گردوخاک در مناطق مستعد شود.

کاهش نسبی تندی باد تا بامداد فردا(۲۶ تیر) و افزایش ترافیک صبحگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق می شود و کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروههای حساس قرار می گیرد.

وزش باد مؤثر در طول روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را فراهم می آورد، با اینحال در ساعات بعدازظهر افزایش غلظت آلاینده ازن ناشی از افزایش دما کاهش کیفیت هوا را بدنبال دارد.

با افزایش تندی باد تا اواخر وقت دوشنبه از میزان غلظت آلاینده ها کاسته خواهد شد و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق مورد انتظار است، هرچند احتمال گسیل و انتقال گردوخاک در مناطق مستعد ناشی از وزش باد نسبتاً شدید وجود خواهد داشت.

به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، بنا بر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون » با میانگین ۱۰۸ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار داشت. آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۰۹ و کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس است.

گفتنی است که شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود. بر طبق این تقسیم بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول(سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروههای حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.

منبع:

1402/04/25
12:44:39
5.0 / 5
317
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد