تداوم بارش پراکنده باران در بعضی نقاط کشور

تداوم بارش پراکنده باران در بعضی نقاط کشور

به گزارش آبیاری، رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش باران در بعضی استان ها و وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در بعضی نقاط اطلاع داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا در رابطه با شرایط جوی کشور اظهار نمود: امروز(۲۷ تیر) در گیلان، گلستان، مازندران، اردبیل، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و ارتفاعات البرز رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در قسمتهایی از آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی بارش پراکنده رخ می دهد که شدت بارش در استان گیلان است.

وی اضافه کرد: چهارشنبه (۲۸ تیر) در سواحل دریای خزر، خراسان شمالی، شمال آذربایجان غربی و ارتفاعات البرز مرکزی و پنجشنبه(۲۹ تیر) در ارتفاعات البرز مرکزی، سواحل دریای خزر و قسمتهایی از شمال غرب کشور بارش پراکنده پیشبینی می شود.

رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا افزود: جمعه(۳۰ تیر) در گیلان و قسمتهایی از شمال غرب بارش پراکنده و شنبه(۳۱ تیر) در شمال غرب و ارتفاعات البرز مرکزی بارش باران گاهی رعد و برق و وزش با شدید موقتی پیشبینی می شود.

وی اضافه کرد: طی سه روز آینده در ارتفاعات واقع در هرمزگان، جنوب کرمان و جنوب سیستان و بلوچستان در ساعات پس از ظهر رشد ابر، بارش پراکنده، گاهی رگبار و رعدوبرق دور از انتظار نیست.

به گفته ضیاییان طی پنج روز آینده در شمال شرق و شرق کشور بخصوص منطقه زابل وزش باد شدید همراه با گردوخاک پدیده غالب خواهد بود همینطور امروز در دامنه های جنوبی البرز و قسمتهایی از مرکز کشور هم در بعضی ساعات وزش باد شدید و در بعضی مناطق گردوخاک رخ خواهد داد.

وی افزود: طی روزهای پنجشنبه تا شنبه در ساعات پس از ظهر و اوایل شب در قم، جنوب تهران و نیمه شمالی اصفهان وزش باد شدید و گرد و خاک پیشبینی می شود.

ضیاییان اظهار داشت: امروز دریای خزر و طی سه آینده دریای عمان، تنگه هرمز و روزهای چهارشنبه و پنجشنبه خلیج فارس مواج خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در رابطه با وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده هم اظهار نمود: آسمان تهران فردا ( ۲۸ تیر) قسمتی ابری و گاهی افزایش باد با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد و روز پنجشنبه ( ۲۹ تیر) کمی ابری تا نیمه ابری و گاهی افزایش باد با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۷ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.

ضیائیان در انتها اظهار داشت: طی امروز و فردا (۲۷ و ۲۸ تیر) اهواز با دمای ۴۹ درجه سانتیگراد گرم ترین و شهرکرد با دمای ۹ درجه سانتیگراد خنک ترین مراکز استان کشور هستند.
1402/04/27
11:58:49
5.0 / 5
322
تگها: هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد