کشف لاشه صدها پنگوئن در سواحل اروگوئه

کشف لاشه صدها پنگوئن در سواحل اروگوئه

به گزارش آبیاری، در سواحل اقیانوس اطلس در شرق اروگوئه لاشه حدود ۲۰۰۰ پنگوئن کشف شده است.


به گزارش آبیاری به نقل از دویچه وله، بعضی از کارشناسان محیط زیست می گویند که این پنگوئن ها به علت کمبود غذا ناشی از صید بی رویه ماهی توسط ماهیگیران، جان باختند.
طبق گزارش ها، لاشه حدود ۲۰۰۰ پنگوئن به صورت پراکنده در سواحل اقیانوس اطلس در شرق این کشور در منطقه «بارا لاگونا دِروخا» پیدا شده است.
«کارمن لیزاگوین»، کارشناس وزارت محیط زیست اروگوئه در این حوزه به خبرگزاری فرانسه اظهار داشت: ۹۰ درصد این پنگوئن های مُرده در سنین جوانی و از نژاد پنگوئن های «ماژلان» بودند.
او افزود: لاشه این حیوانات را موج های اقیانوس اطلس به سمت سواحل شهر های «کانلونس»، «مالدونادو» و «روخا» آورده است. این پنگوئن ها لاغر و معده آنها هم خالی بودند.
دلیل اصلی مرگ این پنگوئن ها، هنوز کاملا مشخص نشده است. لیزاگوین تصریح کرد که ویروس آنفلوآنزای پرندگان در هیچ کدام از جسدها، شناسایی نشده است.
کارشناس وزارت محیط زیست اروگوئه همینطور اشاره نمود که چنین میزان بالایی از مرگ و میر طبیعی نیست و سال قبل نیز، اتفاق مشابهی در برزیل مشاهده شد.
به قول این کارشناسان محیط زیست، پنگوئن ها به صورت فزاینده ای از صید بی رویه ماهی در دریاها رنج می برند؛ صیدهایی که عملا به کمبود مواد غذایی برای پنگوئن ها می انجامد.
گفته می شود در ایام اخیر علاوه بر پنگوئن ها، لاشه تعداد زیادی از دیگر حیوانات دریایی همچون پرندگان، لاک پشت ها و هم شیرهای دریایی در سواحل مالدونادو مشاهده شده است.1402/05/02
08:09:19
5.0 / 5
296
تگها: محیط زیست
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد