هزاران هكتار از زمین های كالیفرنیا در آتش سوخت

هزاران هكتار از زمین های كالیفرنیا در آتش سوخت

آتش سوزی های چند روز اخیر در بوته های نزدیك دریاچه ˮهاجزˮ در كالیفرنیا به بیش از 5000 هكتار زمین سرایت كرد و موجب شد دست كم 100 خانوار مجبور به تخلیه خانه های خود شوند.


به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، شبکه خبری "ای بی سی" کالیفرنیا اعلام نموده است این آتش سوزی که "آتش دریاچه" نام گرفته است نخستین بار بامداد چهارشنبه گزارش شد و در همان روز به سرعت به اطراف سرایت کرد.
حدود ساعت ۱۶ روز چهارشنبه شعله های آتش فقط محوطه ای به بزرگی ۲۵ هکتار را در بر گرفته بود ولی طی دو ساعت این آتش به بیش از ۵۰۰۰ هکتار از مناطق مجاور سرایت کرد.
همین طور بنابر گزارش های شبکه خبری سی بی اس لس آنجلس، برخی از این مناطق برای نخستین بار از سال ۱۹۶۸ شاهد آتش سوزی هستند.
رابرت گراسیا، رئیس واحد آتش سوزی در جنگل های ملی لس آنجلس به این شبکه خبری اظهار داشت: رفتار این آتش خیلی سریع و انفجاری است.
وی ادامه داد: این رفتاری است که ما معمولا کمی دیرتر در فصل شاهد آن هستیم و بیشتر به خاطر بادهای شدید اتفاق می افتد. چوب های خشک، میزان پایین رطوبت هوا و آتش سوزی در این نقطه خاص که در شیب قرار دارد، شرایط لازم برای سرایت آتشی سریع را فراهم آورده است.
اداره پلیس شهرستان لس آنجلس دستور تخلیه الزامی حدود ۱۰۰ ساختمان را صادر کرده است.
بدین سبب گزارش از قرار معلوم مرکزی برای اسکان افراد تخلیه شده در دبیرستان منطقه مهیا شده است ولی به خاطر نگرانی های حاصل از ویروس کرونا به افراد سفارش شده بجای حضور در ساختمان در خودرو های خود پناه بگیرند.
"آتش دریاچه" نیرویی عظیم به وجود آورده که موجب شکل گیریِ چندین «گردباد آتشین» شده است، گردبادی که آتش را با خود حمل کرده و معمولا از شعله های آتش یا خاکستر تشکیل می شود.
مقامات هنوز تایید نکرده اند که خانه ای در این آتش سوخته باشد ولی دیده شده که شعله های آتش به چندین خانه در منطقه رسیده است.
عکسی که توسط آسوشیتد پرس گرفته شده خانه ای را نشان میدهد که در شعله های آتش می سوزد.
دیوید ریچاردسون، قائم مقام آتش نشانی شهرستان لس آنجلس اظهار داشت: برخی از ساختمان های بیرونی منازل احیانا در اثر آتش ویران شده اند.
بنا به گزارش های واصله حدود ۵۰۰ آتش نشان و ۲۰ تیم برای مقابله با این آتش فراخوانده شده اند، آتشی که بامداد پنج شنبه هم در حال سرایت به مناطقی بیشتر بود.
به نوشته روزنامه ایندیپندنت، مقامات محلی می گویند تابحال هیچ جراحتی در اثر آتش سوزی گزارش نشده است. دلیل این آتش سوزی هم هنوز معین نیست ولی بگفته مقامات به خاطر چوب های خشک منطقه و شیب محل وقوع، آتش به سرعت در حال پیشروی است.1399/05/25
21:32:19
5.0 / 5
1681
تگها: جنگل , هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد