رئیس فراكسیون محیط زیست مجلس:

پیگیر ایجاد آژانس منطقه ای پارلمانی مقابله با تغییر اقلیم و گرد و غبار هستیم

پیگیر ایجاد آژانس منطقه ای پارلمانی مقابله با تغییر اقلیم و گرد و غبار هستیم

به گزارش آبیاری، رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: فراکسیون محیط زیست مجلس به شکل جدی پیگیر ایجاد آژانس منطقه ای پارلمانی مقابله با تغییر اقلیم و گرد و غبار با عضویت کشورهای عضو منا و پارلمان اروپاست.


به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، سمیه رفیعی در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به تعطیلی دو روزه کشور به دنبال افزایش دما، بیان نمود: وضعیت تابش اشعه فرابنفش (UV) در تهران بحرانی شده و به عدد ۱۲ رسیده است در این خصوص ضروریست شهروندان از قرارگیری در معرض نور مستقیم خورشید از ساعت ۸ بامداد تا ۱۷ به شکل جدی پرهیز کرده و ضمن استفاده از تجهیزات مراقبتی مانند کرم های ضدآفتاب، لباس و عینک های مناسب از استخرهای سرباز استفاده نکنند.
ایشان در ادامه اظهار نمود: در این خصوص بطور قطع دستگاههای مسئول باید اطلاع رسانی مناسب و به موقع انجام دهند. فراکسیون محیط زیست مجلس هم در هفته آتی از متولیان امر در مورد اقدامات انجام شده گزارش خواهد خواست.
رئیس فراکسیون محیط زسیت افزود: تداوم گرما در این دو روز باعث تعطیلی در کشور شد. در حالی تهرانی ها اینروزها تداوم گرمای ۴۰ درجه را تجربه می کنند که بر مبنای گزارشات هواشناسی استان تهران، رکورد گرمای استان در مردادماه سال ۹۲ با ۴۵.۶ درجه سانیتگراد در ورامین ثبت شده است. در شهر تهران هم در تیرماه سالهای ۳۷، ۵۲ و ۵۴ دمای ۴۳ درجه و در تیر ماه سالهای ۷۴، ۸۲، ۸۷ و مردادماه ۹۲ دمای ۴۲/۶ رکورد زده است.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: از طرفی از آغاز سال زراعی ۱۴۰۱ (مهرماه) تا روز گذشته در مقایسه با دوره دراز مدت ۳۰ ساله، متوسط دما در استان تهران یک درجه و نسبت به مدت مشابه سال قبل ۰/۶ درجه افزایش داشته است. همینطور از آغاز فصل تابستان تا روز گذشته متوسط کمینه دما ۰/۸ درجه، بیشینه ۰/۹ درجه و میانگین ۰/۹ درجه افزایش نسبت به دوره دراز مدت ۳۰ ساله را در استان تهران شاهدیم.
رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس اضافه کرد: تمام این آمارها نشان داده است مبحث تغییرات اقلیم و گرمایش جهانی تأثیر خویش را با سرعتی بیشتر از تصور بر زندگی و حیات کشور و منطقه ما گذاشته است و اگر هرچه زودتر اقدام موثری صورت نگیرد بطور قطع همه متضرر خواهند شد.
رفیعی در انتها تصریح کرد: فراکسیون محیط زیست مجلس به شکل جدی پیگیر ایجاد آژانس منطقه ای پارلمانی مقابله با تغییر اقلیم و گرد و غبار با عضویت کشورهای عضو منا و پارلمان اروپا است. در این خصوص تلاشهای بسیاری با حمایت دکتر قالیباف انجام شده که امیدواریم به زودی شاهد شکل گیری این اجماع منطقه ای و بعد از آن آغاز فعالیتهای هماهنگ برای مقابله و سازگاری با این پدیده با حمایت های مجامع قانون گذار منطقه باشیم.
منبع:

1402/05/14
09:14:16
5.0 / 5
265
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد