ضرورت تامین پهپاد برای کنترل آتش سوزی در استان مرکزی

ضرورت تامین پهپاد برای کنترل آتش سوزی در استان مرکزی

آبیاری: به گزارش آبیاری، مرکزی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی اظهار داشت: برای پیش بینی مسیر پیشروی حریق مراتع نیازمند پهپاد هستیم.عبدالحسین محمدی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: امسال خوشبختانه با عنایت به مقدمات انجام شده در فروردین ماه و برگزاری دوره های آموزشی و جلسات با سازمان های مردم نهاد و کشاورزان و تبیین موضوع، آمار آتش سوزی نسبت به سال قبل بسیار کاهش داشته است.

وی بیان نمود: تا امروز ۵ فقره آتش سوزی در زمینه های طبیعی استان(معادل ۶ هکتار) رخ داده است که این میزان نسبت به سال قبل کاهشی بوده و عملا وضعیت مناسبی را در این عرصه شاهد می باشیم که نشان داده است مردم استان به مسئله آگاه شده اند و آتشسوزی کمتر در مراتع و عرصه های طبیعی رخ می دهد.

محمدی ضمن اشاره به این که استان مرکزی در مقایسه با دیگر استان ها در زمینه آمار آتش سوزی مراتع جایگاه خوبی داشته است و اگر در مردادماه با این وضعیت پیش برویم عملکرد خوبی را در مدیریت آتش سوزی ثبت می نماییم، اضافه کرد: خوشبختانه از آغاز امسال به کمک منابع ملی و استانی، یگان حفاظت منابع طبیعی به وسایل اطفای آتش سوزی و دمنده های جدید مجهز شد، همین طور تجهیزات فردی شامل لباس و کفش نیز تهیه شده که آثار خوب آنرا در اطفای آتش سوزی مراتع به خوبی شاهد می باشیم.

وی افزود: به منظور تامین این تجهیزات ۳۰۰ میلیون تومان هزینه شده و بروزرسانی و تعمیر وسایل نیز بصورت کامل در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل منابع طبیعی استان مرکزی، یکی از نقصهای موجود در استان را در اختیار نبودن پهپاد دانست و اظهار داشت: استان مرکزی نیازمند یک دستگاه پهپاد است. در بحث آتش سوزی و پیشبینی در حوزه فنی و آبخیزداری وجود پهپاد ضروریست و باید این نیاز در سطح ملی تامین گردد. پیگیر هستیم که در شهرستان ها و استان یک تا دو دستگاه پهپاد تامین گردد چونکه اگر آتشسوزی رخ دهد، برای پیشبینی مسیر پیشروی آتش به چنین تجهیزاتی نیاز داریم تا بتوانیم عملیات آتش سوزی را به خوبی مدیریت نماییم.
1402/05/17
08:39:58
5.0 / 5
289
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد