رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان اهر خبر داد

تولد دومین گوساله ی مارال در پارک جنگلی فندقلوی اهر

تولد دومین گوساله ی مارال در پارک جنگلی فندقلوی اهر

به گزارش آبیاری، آذربایجان شرقی رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان اهر از تولد دومین گوساله ی مارال در مرکز تکثیر و احیای فندقلوی(پارک جنگلی فندقلوی) این شهرستان اطلاع داد.


عبدالرضا کلانتری در گفتگو با خبرنگاران، اظهار نمود: در جهت حفاظت و تکثیر گونه ی ارزش مند مارال و جذب توریست در سایت حفاظت شده ی فندقلوی اهر، به دنبال تلاشهای شبانه روزی همکاران محیط بان این شهرستان دومین گوساله در مرکز تکثیر و احیای مارال منطقه ی حفاظتی پارک جنگلی فندقلوی این شهرستان متولد شد.
وی ادامه داد: خوشبختانه گوساله تازه متولد شده مارال در وضعیت خوب و رضایت بخش قرار دارد.
کلانتری از اهداف دراز مدت اداره ی محیط زیست را احیای باردیگر نسل مارال در مساحتی بیشتر از شش هکتار عنوان نمود و اظهار داشت: با عنایت به وضعیت فعلی تکثیر و نگهداری مطلوب مارال در سایت حفاظت شده فندقلو اهر انشاالله بزودی به این مهم دست پیدا خواهیم کرد.
وی افزود: وجود گونه پرارزش مارال برای بازدید کنندگان بسیار با اهمیت بوده و دیدن حیات وحش در محیط آزاد و در زیستگاه اصلی خود سبب هیجان و لذت زیاد برای گردشگران و محققان می باشد.
گفتنی است، مارال (گوزن قرمز یا گاو کوهی) یکی از بزرگ ترین انواع گوزن هاست که بومی مناطق اروپایی، آسیای صغیر، غرب آسیا و آسیای میانه بوده که متاسفانه در خیلی از نقاط جهان نسل این گونه نادر حیات وحش درحال انقراض بوده که در جهت حفاظت و تکثیر باردیگر گونه پرارزش مارال و جذب توریست در سایت حفاظت شده فندقلوی اهر در سال ۹۹ با عنایت به وجود تنها یک راس مارال مبادرت به انتقال یک راس مارال جوان دیگر از سایت احیای نسل مارال آینالوی خداآفرین به این مکان کردیم که خوشبختانه از این مارال ها دو گوساله به دنیا آمده است.1402/05/23
11:00:03
5.0 / 5
230
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد