با هوش مصنوعی ممكن شد؛

بررسی و صیانت از گونه های جانوری در معرض خطر

بررسی و صیانت از گونه های جانوری در معرض خطر

آبیاری: آبیاری: اصفهان به تازگی، دانشمندان به موفقیتی در ردیابی حیات وحش بریتانیا رسیدند. آنها با بهره گیری از هوش مصنوعی توانستند ده ها گونه از حیوانات و پرندگان را شناسایی و از آنها محافظت کنند.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا و به نقل از گاردین، به تازگی، پژوهشگران مجموعه ای از دوربین ها و میکروفون های کنترل شده توسط هوش مصنوعی را برای شناسایی حیوانات و پرندگان و هم نظارت بر حرکت و حیات آنها در طبیعت نصب کردند.

بر اساس این تکنولوژی، دوربین ها و مانیتورها در سه مکان نصب شدند. آنها صداها و تصاویری را ضبط کردند و شناسایی گونه های خاص و نقشه برداری از مکان این گونه ها توسط تحلیل و بررسی کامپیوتر ها انجام شد. در این روش، ده ها پرنده مختلف از آواز آنها شناسایی شدند، در حالیکه حیواناتی مانند روباه، گوزن، جوجه تیغی و خفاش از راه تحلیل و بررسی توسط هوش مصنوعی شناسایی شدند. در این روش هیچ ناظر انسانی در کار نیست.

Anthony Dancer، متخصص حفاظت در انجمن جانورشناسی لندن (ZSL) می گوید: «نکته بسیار مهم، مقیاس عملیات است. ما ده ها هزار فایل و داده و هزاران ساعت صدا را از این مکانهای آزمایشی ضبط و از این طریق انواع حیوانات را شناسایی کرده ایم. در واقع، با استفاده از ناظران انسانی، ما قادر نبودیم این کار را در چنین مقیاس گسترده ای انجام دهیم و فقط هوش مصنوعی این کار را ممکن کرد.»

با استفاده از سیگنال های صوتی جمع آوری شده توسط حسگرها، مشخص شد که سه گونه پرنده که شامل کلاه سیاه اوراسیا، مرغ سیاه و Great Tit می شوند، به محیط های سالم و منابع غذایی مفید نیاز دارند. دست یافتن به چنین داده هایی دلگرم کننده است، چونکه معیارهای مهمی را برای اندازه گیری تنوع زیستی در آینده فراهم می کنند.
تصویر گونه ای از پرنده به نام Great Tit، در حالیکه بر روی بند رخت نشسته و حشراتی را به منقار گرفته


منبع:

1402/05/24
08:29:33
5.0 / 5
231
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد