باد و باران و خاک در بعضی استانها

باد و باران و خاک در بعضی استانها

آبیاری: رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وقوع رگبار پراکنده و وزش باد و خاک در بعضی استانها همین طور افزایش دمای هوا طی سه روز آینده در نوار شمالی کشور آگاهی داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا درباره شرایط جوی کشور اظهار داشت: امروز (۵ شهریور) در بعضی مناطق استانهای ساحلی خزر، اردبیل، خراسان شمالی، خراسان رضوی، شمال سمنان، ارتفاعات شمال هرمزگان و جنوب کرمان بارش پراکنده گاهی رعد و برق رخ خواهد داد.

وی اضافه کرد: دوشنبه (۶ شهریور) در جنوب استانهای کرمان، سیستان و بلوچستان، ارتفاعات هرمزگان و ارتفاعات البرز مرکزی رگبار پراکنده و رعد و برق و سه شنبه (۷ شهریور) در شمال غرب سواحل غربی دریای خزر، خراسان شمالی، ارتفاعات هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان و چهارشنبه (۸ شهریور) در بعضی مناطق شمال غرب سواحل خزر، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می شود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا افزود: پنجشنبه (۹ شهریور) در ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی رگبار و رعد و برق انتظار می رود.

وی اضافه کرد: طی روزهای یکشنبه، چهارشنبه و پنجشنبه در بخشهایی از شمال شرق و شرق کشور و روزهای سه شنبه و چهارشنبه در شمال غرب و غرب استانهای واقع در دامنه های جنوبی البرز و بخشهایی از مرکز کشور وزش باد شدید و در مناطق مستعد گردوخاک پیش بینی می شود.

ضیاییان در ادامه اظهار داشت: طی سه روز آینده در نوار شمالی کشور روند تدریجی افزایش دما و چهارشنبه در این نواحی کاهش محسوس دما رخ می دهد.

وی افزود: امروز دریای خزر و طی دو روز آینده دریای عمان مواج خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره ی وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار داشت: آسمان تهران فردا ( ۶ شهریور) صاف و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۳ و حداکثر دمای ۳۳ درجه سانتیگراد و روز سه شنبه ( ۷ شهریور) صاف تا قسمتی ابری و گاهی افزایش وزش باد با احتمال گرد و خاک با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیائیان در آخر اظهار داشت: طی امروز و فردا (۵ و ۶ شهریور) اهواز با دمای ۴۵ و ۴۶ درجه سانتیگراد گرم ترین و اردبیل با دمای ۱۱ درجه سانتیگراد خنک ترین مراکز استان کشور هستند.
1402/06/05
13:19:50
5.0 / 5
285
تگها: هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد