رییس اتحادیه گوشت گوسفندی كشور:

قیمت گوشت قرمز افزایش نداشته است

قیمت گوشت قرمز افزایش نداشته است

به گزارش آبیاری رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی كشور اظهار داشت: با پشت سرگذاشتن عید قربان قیمت گوشت قرمز تغییری نكرده است، اما افزایش هزینه برای نهاده های دامی می تواند بر قیمت نهایی این محصول نیز اثرگذار باشد.


«علی اصغر ملکی» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه هم اکنون گوشت قرمز به میزان کافی در بازار عرضه می شود، گفت: از اوایل هفته و پس از برگزاری آیین روز عید قربان افزایشی در قیمت گوشت قرمز نداشتیم و قیمت این کالای اساسی تغییر نکرده است.
رییس اتحادیه گوشت گوسفندی کشور با اعلان اینکه از نیمه تا اختتام هر ماه تقاضا برای خرید گوشت قرمز کاسته می شود، اشاره کرد: در سال های گذشته با صادرات دام و واردات گوشت یخی، تعادل عرضه و تقاضا بر هم می خورد برای اینکه گوشت با کیفیت داخلی صادر و گوشت بی کیفیت خارجی وارد می شد اما امسال این بازار از ثبات لازم برخوردارست.
وی با اشاره به گران شدن نهاده های دامی اشاره کرد: به همین دلیل دامدار، پرورش دام را به صرفه نمی داند برای اینکه بعنوان مثال قیمت هر کیلو کاه ۱۷۰۰ تومان و یونجه سه هزار تومان تعیین شده است که باتوجه به اتمام فصل چرا در آخر تابستان، پرورش دام با هزینه بالاتری مواجه می شود که بر روی قیمت گوشت نیز اثر خواهد گذاشت.
به گفته رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی کشور، حمل ۱۰۰ راس دام از غرب کشور به تهران ۲ میلیون تومان هزینه در بردارد که در نهایت این هزینه به مصرف کننده نهایی تحمیل می شود.
وی با اشاره به برخی گرانی های گوشت قرمز در قصابی های مناطق شمالی پایتخت اشاره کرد: باتوجه به قرار داشتن کشتارگاه ها در جنوب یا خارج از تهران حمل از میدان راه آهن که محل تحویل گوشت قرمز است تا مناطق شمالی هزینه بالاتری را به قصابی ها تحمیل می کند که با در نظر گرفتن مالیات و هزینه بیشتر اجاره و کارگر در این مناطق افزایش قیمتی در حدود سه هزار تومان به ازای هر کیلوگرم نسبت به مناطق جنوبی طبیعی و منطقی شمرده می شود.
ملکی با اشاره به علاقه مردم مناطق شمالی تهران به گوشت فانتزی حتی با قیمتی گران تر گفت: گوشت کم چربی یا بدون دنبه یا دام با نژاد متفاوت توسط قصاب های شمال تهران بیشتر خریداری می شود بعنوان مثال دام استان کرمانشاه کم چرب و سبک تر از دام منطقه شرق کشور همچون سبزوار است، بنا بر این در تهران بیشتر دام غرب مورد استفاده قرار می گیرد.
رییس اتحادیه گوشت گوسفندی کشور همین طور درباره قربانی های امسال به مناسبت عید قربان اشاره کرد: در سال های گذشته ۵۰ هزار راس دام برای این روز تنها برای استان تهران پیش بینی می شد اما امسال قربانی گوسفند با ارقام پیشین همخوانی نداشت برای اینکه خیلی از مردم این آیین را برگزار نکردند.
وی با تاکید بر اینکه به سبب شیوع بیماری کرونا از قربانی نکردن دام در محیط های شهری استقبال کردیم، گفت: سال جاری غرفه های قربانگاه شهرداری نیز برپا نشد، بنا بر این میزان تقاضا برای دام نسبت به سال های گذشته کمتر بود.منبع:

1399/05/26
14:20:35
5.0 / 5
1785
تگها: غرفه , كیفیت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد