۶۰ نفر در کشور به این بیماری مرگبار مبتلا شدند ۳ نفر فوت کردند

۶۰ نفر در کشور به این بیماری مرگبار مبتلا شدند ۳ نفر فوت کردند

به گزارش آبیاری، تسنیم نوشت: بر مبنای آمار وزارت بهداشت و درمان تابحال ۶۰ نفر به بیماری تب کریمه کنگو مبتلا شده اند که متاسفانه سه نفر فوت کردند، ازاین رو انتظار می رود هموطنان نکات بهداشتی را رعایت نمایند.


امین اسدی، مدیرکل روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور اعلام نمود: با عنایت به این که شرایط تشخیص و درمان بیماری تب کریمه کنگو (مشترک بین انسان و دام) در کشور مهیا شده است، اما رعایت اصول بهداشتی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.
وی ادامه داد: این بیماری با رعایت اصول بهداشتی مذکور شامل حذف کنه ناقل بیماری از راه سمپاشی و حمام دادن دام ها و سمپاشی و ضدعفونی اماکن دامی طبق نظر دامپزشکی، خودداری از له کردن کنه با دست یا روی بدن دام، خودداری از تماس غشاهای مخاطی بدن (نظیر چشم و دهان) با ترشحات و خون دام آلوده است.
اسدی افزود: این بیماری از راه خودداری از کشتار دام در محل های غیرمجاز، تهیه گوشت مورد نیاز از محل های مطمئن و تحت نظارت دامپزشکی، نگهداری گوشت تازه دام به صورت کامل به مدت ۲۴ ساعت در در مای ۲ تا ۴ درجه سانتیگراد. (دمای یخچال)، روش های حفاظت شخصی در تماس با ترشحات و خون حیوان (پوشیدن دستکش، لباس بلند، چکمه، ماسک و عینک)، اجتناب از خوردن جگر خام ونیم پخته قابل کنترل است.
اسدی اظهار داشت: ویروس در مقابل حرارت حساس است، ازاین رو پختن گوشت سبب از بین رفتن آن می شود.
وی تصریح کرد: تولیدکنندگان و افرادی که در کشتارگاه ها و مراکز بسته بندی کار می کنند، در صورت ایجاد هرگونه زخم یا جراحت جلدی در حین کشتار و با بروز علایم بیماری، سریعا به مراکز بهداشتی درمانی رجوع کنند.
۲۲۳۲۲۵منبع:

1402/06/22
08:16:24
5.0 / 5
333
تگها: بهداشت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد