توجه به زیرساخت های نگهداری و ذخیره سازی شبکه تعاون روستایی

توجه به زیرساخت های نگهداری و ذخیره سازی شبکه تعاون روستایی

آبیاری: به گزارش آبیاری، سرپرست سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران اظهار داشت: توجه به زیرساخت های نگهداری و ذخیره سازی شبکه تعاون روستایی ضرورت دارد.به گزارش آبیاری به نقل از مهر، غلامرضا هادربادی، سرپرست سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران طی گزارشی خبر از توجه به ایجاد زیرساخت های نگهداری و ذخیره سازی محصولات کشاورزی و همین طور زیر ساخت های مربوط به صنایع تبدیلی و بسته بندی، فرآوری محصولات کشاورزی این سازمان در ۶ ماهه اول سال جاری داد.
وی اضافه کرد: در ۶ ماه نخست امسال، تعداد ۱۴ واحد انبار ساده و مکانیزه جمعاً به ظرفیت ۳۴ هزار و ۶۲۰ تن که تعداد ۱۲ انبار آن ساده به ظرفیت ۱۷ هزار و ۶۲۰ تن است و ۲ دستگاه مکانیزه به ظرفیت ۱۷ هزار تن بهره برداری گردیده است. به عنوان مثال در مدت فوق در استان ایلام انبار ساده به ظرفیت ۱۲۰ تن و در استان خوزستان هانگار (انبار سرپوشیده) به ظرفیت ۵۰۰ تن راه اندازی و بهره برداری شده است.
هادربادی افزود: ضمناً ۳ واحد انبار ساده جمعاً به ظرفیت سه هزار و ۵۰۰ تن با میانگین پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصد در استان اصفهان، یک دستگاه انبار ساده به ظرفیت دو هزار تن با پیشرفت فیزیکی ۶۵ درصد در استان زنجان، یک دستگاه انبار ساده به ظرفیت هزار تن با پیشرفت فیزیکی ۱۰ درصد در استان سمنان، دو دستگاه انبار ساده جمعاً به ظرفیت ۶ هزار تن با میانگین پیشرفت فیزیکی ۵۵ درصد در استان فارس، دو دستگاه انبار ساده جمعاً به ظرفیت ۴ هزار تن با میانگین پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد در استان کرمان و یک دستگاه انبار ساده به ظرفیت دو هزار و ۵۰۰ تن با پیشرفت فیزیکی ۳۵ درصد در استان یزد درحال راه اندازی می باشد.
وی درباب انبار مکانیزه و سرد خانه اظهار داشت: یک واحد سردخانه به ظرفیت دو هزار تن با پیشرفت فیزیکی ۱۰ درصد در استان زنجان و یک دستگاه سیلو به ظرفیت ۱۵ هزار تن با پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصد در استان کردستان درحال راه اندازی است.
هادربادی درباره ی صنایع تبدیلی و تکمیلی افزود: یک واحد بوجاری با ظرفیت دو تن در ساعت در استان زنجان، یک واحد بسته بندی حبوبات در استان کرمان، دو واحد کارخانه خوراک دام جمعاً به ظرفیت ۲۰ تن با پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصد در استان اصفهان، یک واحد بسته بندی محصولات گلخانه ای فلفل به ظرفیت یک هزار تن در سال با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد در استان اصفهان و همین طور یک واحد کارگاه گلاب گیری با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد در استان اصفهان درحال راه اندازی یا بهره برداری شده است.
وی در رابطه با مراکز عرضه مستقیم محصولات کشاورزی اظهار داشت: جمعاً چهار مرکز به مساحت ۹۰۰ متر مربع شامل؛ یک مرکز به مساحت ۳۵۰ متر مربع در استان اصفهان با پیشرفت فیزیکی ۲۰ درصد در دست راه اندازی و یک مرکز به مساحت ۳۰ مترمربع در استان البرز، یک مرکز به مساحت ۱۶۰ متر مربع در استان کردستان، یک مرکز به مساحت ۳۶۰ مترمربع در استان همدان به بهره برداری رسیده است.
هادربادی درباب تجهیز و استاندارد سازی مراکز خرید بیان کرد: ۳۱ مورد در ۱۲ استان شامل اصفهان، فارس، ایلام، خراسان شمالی، خوزستان، زنجان، فارس، کردستان، کرمان، کرمانشاه، همدان، یزد شامل راه اندازی و تعمیر ۱۱ دستگاه باسکول است.

1402/06/28
22:13:39
5.0 / 5
315
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد