تزریق شکر تولید داخل به زودی به انجام می رسد

تزریق شکر تولید داخل به زودی به انجام می رسد

به گزارش آبیاری، دبیر انجمن صنایع قند و شکر ایران اظهار داشت: در نیمه دوم سال هیچ نوع کمبودی در تنظیم بازار و تامین شکر نخواهیم داشت و تا چند روز آینده قیمت شکر به قیمت مصوب باز می گردد.به گزارش آبیاری به نقل از مهر، در نیمه نخست سال قیمت شکر دارای نوسان بوده و از ۲۳ هزار تومان ابتدای سال به ۳۵ تا ۴۰ هزار تومان رسید. در مقطعی از اردیبهشت به مدت کوتاهی شکر در بازار کمیاب شد. هم اکنون شکر در بسته های یک کیلویی و در بعضی فروشگاه ها ۳ کیلویی درحال توزیع است. در آخرین رصد بازار کالاهای اساسی هر کیلو شکر بدون بسته بندی (فله) ۲۸ هزار تومان در میادین میوه و تره بار عرضه می شود و هر کیلو شکر بسته بندی شده بین ۳۵ تا ۴۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است.
مصرف سالانه شکر هر ایرانی به طور متوسط ۲۴ کیلو گرم بوده و هم اکنون بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن شکر در کشور تولید و باقی وارداتی است. نیاز سالانه ایران ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تن برآورد می شود که در این جهت مجری طرح گیاهان قندی وزارت جهاد کشاورزی درباره ی میزان تولید شکر عنوان کرده بود، سال قبل شکر استحصال شده از چغندر قند و نیشکر تولیدی داخل یک میلیون و ۴۴۰ هزار تن بود امسال هم باتوجه به شرایط اقلیمی و بارندگی پیش بینی می شود حداقل به این عدد برسیم.
به گزارش وزارت جهاد کشاورزی، بهمن دانایی، دبیر انجمن صنایع قند و شکر ایران هم درباره ی توزیع شکر در بازار اظهار داشت: کارخانجات قند از دهم شهریور چغندر قند را تحویل گرفته و کار خودرا آغاز نموده اند.
در حال حاضر ۱۲ کارخانه مشغول بکار هستند و تا هفته آتی ۲۰ کارخانه دیگر شروع به کار خواهند کرد و از دهه دوم مهر با ورود نیشکر به کارخانجات، تولید شکر افزایش خواهد یافت.
دانایی پیش بینی نمود، در ۶ ماه دوم سال، یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن شکر در کشور تولید خواهد شد.
دبیر انجمن صنایع قند و شکر ایران اشاره کرد: در نیمه دوم سال هیچ نوع کمبودی در تنظیم بازار و تامین شکر نخواهیم داشت و تا چند روز آینده قیمت شکر به قیمت مصوب باز می گردد.
وی اضافه کرد: ۲۹ کارخانه چغندر در سراسر کشور فعال است که تا هفته آتی فعالیت خودرا بصورت کامل شروع می کنند و ۹ کارخانه نیشکر هم از هفته دوم مهر آغاز به کار خواهند کرد.


منبع:

1402/06/31
13:05:39
5.0 / 5
297
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد