اجرای طرح های چهارگانه عشایری با حضور زنان

اجرای طرح های چهارگانه عشایری با حضور زنان

آبیاری: سرپرست سازمان امور عشایر ایران بر نقش زنان عشایری در اجرای طرح های چهارگانه سازمان برای تنوع بخشی به اشتغال و افزایش درآمد عشایر تاکید نمود.به گزارش آبیاری به نقل از مهر، سیاوش احمدی میرقائد، سرپرست سازمان امور عشایر ایران با اشاره به اجرای طرح های چهارگانه این سازمان اظهار داشت: چهار طرح توسعه صنایع دستی عشایر، توسعه کشت گیاهان دارویی در مناطق عشایری، توسعه گردشگری عشایر و طرح زنجیره تولید گوشت قرمز توسط عشایر، از طرح های محوری سازمان برای تنوع بخشی به اشتغال و افزایش درآمد عشایر است که در مناطق عشایری در دست اجرا است و امور زنان عشایری در استانها باید تلاش کنند نقش زنان عشایری را در اجرای این طرح ها پررنگ تر کنند.
وی اضافه کرد: مدیریت تولید و اقتصاد در خانوارهای عشایری بر عهده زنان است و این امر مسئولیت ما را در ارائه خدمات به این زنان زحمتکش بیشتر می کند.
وی افزود: امروز چرخه تحولات اقتصادی و اجتماعی جامعه به شکلی است که نیازمند ارائه موضوعات جدید در عرصه های مختلف مربوط به زنان عشایری هستیم و باید روی آن کار مطالعاتی انجام دشود.
وی اشاره کرد: در عرصه های بهداشتی، آموزشی و فرهنگی و سایر بخش های مربوط به زنان عشایری باید طرح و برنامه داشته باشیم و امور عشایر استانها باید دراین زمینه کارهای بیشتری داشته باشند.
احمدی میرقائد بر افزایش صندوق های اعتبارات خرد زنان عشایری کشور اصرار کرد و اظهار داشت: ۴۹۱ صندوق اعتبارات خرد زنان عشایری با ۱۱۳ هزار عضو در سراسر کشور فعالیت اقتصادی می کنند که بیش از این امکان توسعه این صندوق ها و افزایش تعداد اعضای آنها وجود دارد.
سرپرست سازمان امور عشایر ایران اشاره کرد: این تعداد صندوق اعتبار خرد زنان عشایری با کارهایی که انجام می دهند، توانسته اند در انجام کارهای اقتصادی زنان عشایری اثرگذار باشند.


منبع:

1402/07/10
15:27:13
5.0 / 5
241
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد