نرخ عمده فروشی میوه و سبزیجات ۷ تا ۱۴ آبان۱۴۰۲؛

اعلام قیمت عمده انواع میوه و سبزی در بازار بهمراه جدول

اعلام قیمت عمده انواع میوه و سبزی در بازار بهمراه جدول

به گزارش آبیاری، قیمت عمده فروشی محصولات کشاورزی برای هفته جاری (۷ تا ۱۴ آبان) از جانب میدان بزرگ میوه و تره بار تهران اعلام گردید.به گزارش آبیاری به نقل از مهر، قیمت عمده فروشی محصولات کشاورزی برای هفته جاری (هفتم تا چهاردهم آبان) از جانب میدان بزرگ میوه و تره بار تهران اعلام گردید.
قیمت عمده میوه و سبزیجات که از جانب اتحادیه صنف حق العمل (بارفروشان) میوه و تره بار تهران اعلام می شود قیمت پایه تمام محصولات کشور در بازار داخل است. مصطفی دارایی نژاد، رئیس اتحادیه بارفروشان تهران در رابطه با آمار روزانه ورودی میوه و سبزیجات به تهران به مهر اظهار داشت: روزانه بین ۱۵ تا ۳۰ هزار تن انواع میوه و سبزی که بالغ بر ۶۶ قلم محصول است وارد تهران می شود. این عدد در بعضی مقاطع زمانی مانند شب عید به ۴۰ تا ۵۰ هزار تن می رسد.
وی اضافه کرد: در تهران ۲۷۷ میدان اقماری (میدان میوه و تره بار) وجود دارد که تقریبا روزانه ۵ تا ۱۰ هزار تن بار تحویل می گیرند.
دارایی نژاد ضمن اشاره به تعیین کف و سقف نرخ انواع میوه و سبزیجات افزود: افزایش قیمت بارها در میدان میوه و تره بار شهرداری ها باید ۱۵ درصد باشد و این عدد در میان خرده فروش های سطح شهر بین ۳۰ تا ۳۵ درصد است.
وی اظهار نمود: بیشتر از ۴ میلیون میوه فروشی (خرده فروش) در تهران فعالیت دارد.
رئیس اتحادیه بارفروشان تهران در رابطه با نحوه قیمت گذاری در سایر استانهای کشور (دورترین و نزدیک ترین استان به پایتخت کشور) اظهار داشت: درصد افزایش قیمت در پایتخت بیشتر است و در سایر استان ها پایین تر چونکه اجاره بها بین استان ها و شهر های کشور متغیر است.
بازار میوه
در ادامه قیمت انواع میوه های تولید داخل در میوه فروشی های مناطق مرکزی رو به پایین شهر هم به شرح زیر است؛
هر کیلو انگور ۲۹.۸۰۰ تا ۷۸، نارنگی ۳۰ تا ۳۲.۸۰۰، سیب قرمز ۲۰ تا ۴۴.۸۰۰، سیب زرد ۲۰ تا ۴۸، انجیر سیاه ۴۹.۸۰۰، کیوی ۵۴.۸۰۰، انار ۳۰ تا ۵۵، لیمو شیرین ۲۷.۸۰۰ تا ۳۴.۹۰۰، خرمالو ۳۰ تا ۴۸، گلابی ۵۵ تا ۱۱۸، پرتقال ۲۷.۹۰۰ تا ۴۰، زالزالک ۶۵ تا ۷۰، ازگیل ۹۸ و پسته ۲۹۸ تا ۳۹۸ هزار تومان است.
بازار میوه های آبدار همچنان ارزان ترین محصولات را به خود اختصاص داده اند؛ هر کیلو هندوانه ۲.۵۰۰ تا ۵ هزار تومان درحال عرضه است.
در بازار میوه های وارداتی هم موز هر کیلو ۶۱.۵۰۰ تا ۶۲.۸۰۰، آناناس ۱۱۰ و نارگیل هر عدد ۵۵ هزار تومان است.
قیمت محصولاتی که از جانب وانت بارها عرضه می شود نرخی پایین تر از خرده فروشی ها و در بعضی محصولات کمتر از تره بار است؛ اما اگر مشتری میزان کمی از یک محصول یا چند محصول داشته باشد از فروش خودداری می کنند. بعنوان مثال اگر روی تابلو نوشته شده ۵ کیلو سیب زمینی ۵۰ هزار تومان (هر کیلو ۱۰ هزار تومان) مشتری باید حداقل ۵ کیلو خرید کند. هم اکنون نارنگی عرضه شده از جانب وانت بارها ۵ کیلو ۷۵ هزار تومان عرضه می شود.
بازار سبزی جات
در ادامه قیمت انواع میوه های تولید داخل در میوه فروشی های مناطق مرکزی رو به پایین شهر می آید.
هر کیلو گوجه فرنگی ۱۹.۸۰۰ تا ۱۷.۸۰۰، گوجه گیلاسی ۷۵، هویج ۹.۸۰۰ تا ۱۲.۸۰۰، کاهو رسمی ۱۴.۸۰۰، کاهو سالادی ۱۹.۸۰۰، خیار رسمی ۱۱.۸۰۰ تا ۱۲.۸۰۰، خیار مینی ۱۴.۸۰۰، کلم پیچ ۱۰.۸۰۰ و لیمو ترش ۲۹.۸۰۰ تا ۳۹.۸۰۰ تومان تعیین شده است. لیمو ترش در یک هفته اخیر افزایش قیمت به نسبت زیادی داشته است.
سیب زمینی در این بازار هر کیلو ۱۳.۸۰۰ تا ۱۵.۸۰۰ و انواع پیاز شیری (سفید) ۱۲.۸۰۰ تا ۱۴.۸۰۰، زرد ۱۳.۸۰۰ تا ۱۴.۸۰۰ و پیاز قرمز ۱۸.۸۰۰ تومان به فروش می رسد.
ارزان ترین محصول در بازار سبزی جات هویج (۱۰ هزار تومان) و گران ترین سیر خشک (۸۰ هزار تومان) قیمت عمده فروشی است.
در ادامه جدول قیمت عمده فروشی محصولات کشاورزی میدان بزرگ میوه و تره بار تهران قابل مشاهده می باشد.


1402/08/08
14:57:49
5.0 / 5
331
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد