سرپرست اداره كل شیلات خوزستان:

پرورش میگوی آب شور یکی از ظرفیتهای سرمایه گذاری در خوزستان است

پرورش میگوی آب شور یکی از ظرفیتهای سرمایه گذاری در خوزستان است

به گزارش آبیاری، سرپرست اداره کل شیلات خوزستان اظهار داشت: تکثیر و پرورش میگوی آب شور یکی از ظرفیت ها و زمینه های اصلی سرمایه گذاری و برنامه های توسعه ای آبزی پروری استان است.به گزارش آبیاری به نقل از مهر، مرتضی سوری عصر امروز جمعه در گفت و گویی رسانه ای اظهار نمود: سال جاری ۶۰۴ هکتار از اراضی ساحلی استان خوزستان به پرورش میگو اختصاص یافت و میزان برداشت میگو از ۶۱۱ استخر فعال با رشد ۳۲ درصدی نسبت به سال قبل به یک هزار و ۷۱۸ تن رسیده است.
وی اضافه کرد: گونه میگوی مورد پرورش در خوزستان، گونه «وانامی» است و میانگین وزن انفرادی میگوی صید شده باکیفیت بالا و مطابق استانداردهای جهانی نسبت به سال قبل ۴۱ درصد و متوسط میزان تولید در هر هکتار ۳۵ درصد رشد داشته است.
سوری به اراضی مستعد ساحلی و وجود ظرفیت آب های نامتعارف برای ایجاد مجتمع ها و مزارع پرورش میگو در خوزستان اشاره نمود و اظهار داشت: تکثیر و پرورش میگوی آب شور یکی از ظرفیت ها و زمینه های اصلی سرمایه گذاری و برنامه های توسعه ای آبزی پروری استان است.
سرپرست اداره کل شیلات خوزستان بیان نمود: در جهت رونق، رشد و شکوفایی پایدار صنعت پرورش میگوی خوزستان با هدف افزایش تولید، اشتغالزایی، ایجاد امنیت غذایی، ارزآوری و دستیابی به تولید بیشتر از پنج هزار تن میگوی پرورشی در افق ۱۴۰۴ حمایت و اعطای تسهیلات به سرمایه گذاران بخش خصوصی، اصلاح و تکمیل زیرساخت های مجتمع های پرورش میگوی استان به جد پیگیری می شود.
سوری با تکیه بر سلامت و کیفیت بالای میگوی تولیدی در خوزستان، مقصد اصلی صادرات آبزیان را به طور عمده کشورهای جنوب شرق آسیا، کشورهای عربی و هم کشورهای اروپایی عنوان نمود و اظهار داشت: بخشی از محصولات تولیدی به تدریج در بازارهای داخلی توزیع و به مصرف می رسد.
وی همچون اقدامات مؤثر مدیریتی صورت گرفته در دوره پرورشی میگوی سال جاری را ذخیره سازی ۸۳ میلیون قطعه پست لارو و بچه میگو نرسری شده در مزارع پرورشی، رعایت سفارش های کارشناسی، بهبود مدیریت آب و غذادهی و همینطور رعایت دستورالعمل ها و اصول بهداشتی و قرنطینه ای از جانب بهره برداران و پرورش دهندگان میگو در طول دوره پرورش بیان نمود.


منبع:

1402/08/28
21:20:26
5.0 / 5
323
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد