چشم اصفهان به زاینده رود روشن شد امید کشاورزان به کشت پاییزه مناسب

چشم اصفهان به زاینده رود روشن شد امید کشاورزان به کشت پاییزه مناسب

آبیاری: بالاخره بعد از چند هفته امیدبخشی در حوزه بازگشایی زاینده رود برای کشت پاییزه کشاورزان، ظهر امروز چشم نصف جهان به زاینده رود روشن شد، گرچه هنوز زنده رود اصفهان هنوز به شکل کامل مسیر پلهای تاریخی را نپیموده است.به گزارش آبیاری از اصفهان، بالاخره بعد از چند هفته امیدبخشی در حوزه بازگشایی زاینده رود برای کشت پاییزه کشاورزان، ظهر امروز چشم نصف جهان به دیدار زاینده رود روشن شد، گرچه هنوز به شکل کامل مسیر پلهای تاریخی را نپیموده است.

خروجی سد زاینده رود با هدف کشت پاییزه غرب و شرق اصفهان از عصر روز شنبه بیستم آبان ماه بالا رفته است.

به گفته حسین وحیدا رییس هیأت مدیره اتاق اصناف کشاورزی استان اصفهان آب زاینده رود برای کشت غله کشاورزان شرق و غرب اصفهان جاری می شود و مبنای توزیع و تقسیم آب در سال زراعی ۱۴۰۲- ۱۴۰۳ کمیته حقابه ها خواهد بود.

امید به کشت پاییزه مناسب کشاورزان

به گفته فیروزنیا مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی اصفها این امیدواری وجود دارد که امسال با پیش بینی های انجام شده و باز شدن بموقع زاینده رود شاهد کشت پاییزه مناسب باشیم و مشکلات سالهای قبل تکرار نشود.

وی دراین زمینه افزوده است: اصفهان با شرایط کم آبی روبرو است و به همین خاطر جهاد کشاورزی از سال ها پیش به سمت تغییر الگوی کشت و فرهنگسازی در این رابطه گام برداشته است.

گفتنی است اصفهان با وجود خشکسالی های اخیر همچنان سهم زیادی از تولید محصولات کشاورزی و دامی با کیفیت کشور را دارد و بگفته مسئولان برای ادامه این روند نیازمند چاره اندیشی و رفع مشکلات آبی در کنار تغییراتی در مزینه الگوی کشت هستیم.

۴۶منبع:

1402/08/30
08:41:38
5.0 / 5
289
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد