کمترین تورم سالانه برای شیر

کمترین تورم سالانه برای شیر

به گزارش آبیاری، در فصل تابستان در بین اقلام گاوداری­ های صنعتی کشور، کمترین تورم سالانه در ارتباط با شیر با ۴۷.۲ درصد و بیشترین در ارتباط با گوساله نر زیر ۴ ماه با ۱۰۸.۶ درصد است.به گزارش آبیاری به نقل از مهر، در فصل تابستان ۱۴۰۲ شاخص قیمت تولیدکننده بخش گاوداری های صنعتی (بر مبنای ۱۰۰=۱۳۹۵) برابر با ۱۳۳۷.۳ بوده که نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) ۱۴.۶ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۵۴.۹ درصد افزایش پیدا کرده است. همینطور میانگین شاخص ۴ فصل منتهی به فصل جاری هم نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) ۶۱.۲ درصد افزایش را نشان داده است.
کاهش تورم فصلی
در فصل تابستان ۱۴۰۲ تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش گاوداری های صنعتی نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) به ۱۴، ۶ درصد رسید که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (۱۹.۶ درصد)، ۵.۰ واحد درصد کاهش دارد. در بین اقلام گاوداری صنعتی، کمترین تورم فصلی در ارتباط با «شیر» با ۴.۳ درصد و بیشترین آن در ارتباط با «گاو تلیسه» با ۴۱.۴ درصد است.
افزایش تورم نقطه به نقطه
تابستان۱۴۰۲ تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش گاوداری های صنعتی نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) به ۵۴.۹ درصد رسید که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (۴۵.۷ درصد)، ۹.۲ واحد درصد افزایش داشته است. به عبارتی، میانگین قیمت دریافتی توسط تولیدکنندگان محصولات گاوداری های صنعتی به ازای تولید قلم های خود در داخل، در فصل تابستان ۱۴۰۲ نسبت به فصل تابستان سال قبل ۵۴.۹ درصد افزایش دارد. در میان اقلام گاوداری های صنعتی، کمترین تورم نقطه به نقطه در ارتباط با «شیر» بوده با ۲۴.۳ درصد و بیشترین آن در ارتباط با «گوساله نر زیر ۴ ماه» با ۱۷۳.۱ درصد است.
کاهش تورم سالانه
تغییرات میانگین شاخص قیمت تولیدکننده محصولات گاوداری های صنعتی در کشور در ۴ فصل منتهی به فصل تابستان ۱۴۰۲ نسبت به مدت مشابه در سال قبل به ۶۱.۲ درصد رسید که نسبت به همین اطلاع در فصل قبل (۶۶.۵ درصد)، ۵.۳ واحد درصد کاهش نشان داده است. در فصل مورد بررسی، در بین اقلام گاوداری های صنعتی در کشور، کمترین تورم سالانه در ارتباط با «شیر» (۴۷.۲ درصد) و بیشترین آن در ارتباط با «گوساله نر زیر ۴ ماه» (۱۰۸.۶ درصد) است.
شاخص استانی
بررسی شاخص قیمت تولیدکننده محصولات گاوداری های صنعتی کشور در تابستان ۱۴۰۲ نشان داده است که عدد شاخص در همه استان ها نسبت به فصل قبل با افزایش روبه رو بوده و بیشترین میزان افزایش در ارتباط با استان خوزستان با ۳۹.۵ درصد و پایین ترین میزان افزایش در ارتباط با استان گیلان با ۲.۹ درصد است.
مقایسه شاخص کل استان ها در فصل جاری نسبت به فصل مشابه سال قبل نشان داده است که بیشترین درصد تغییر در ارتباط با استان خوزستان با ۱۲۹.۳ درصد (افزایش) و کمترین آن در ارتباط با استان البرز با ۳۰.۲ درصد (افزایش) است.
برای مشاهده اطلاعات تفصیلی به فایل پیوست رجوع کنید.


منبع:

1402/09/01
14:25:15
5.0 / 5
206
تگها: محصولات
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد