هشدار هواشناسی نسبت به وقوع رگبار در جنوب كشور

هشدار هواشناسی نسبت به وقوع رگبار در جنوب كشور

آبیاری: سازمان هواشناسی نسبت به وقوع رگبار و رعد و برق از بعدازظهر امروز (29 مردادماه) در بعضی استان های جنوب كشور هشدار داد.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد رنگ آورده است: تشکیل ابرهای همرفتی سبب وقوع رگبار و رعدوبرق، وزش باد شدید موقت امروز (۲۹ مردادماه) درشرق فارس، ارتفاعات جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات هرمزگان و ارتفاعات کرمان، پنج شنبه (۳۰ مردادماه) در ارتفاعات جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات هرمزگان و ارتفاعات کرمان و جمعه (۳۱ مردادماه) در ارتفاعات هرمزگان و ارتفاعات کرمان می شود.

در این شرایط جوی احتمال طغیان رودخانه های فصلی، آبگرفتگی و برخورد صاعقه وجود دارد و نسبت به پرهیز از اتراق در اطراف رودخانه ها و احتیاط در صعود به ارتفاعات سفارش می شود.
سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ دیگری از افزایش ارتفاع موج بین یک تا دو متر در دریاهای کشور آگاهی داده و آورده است: این وضعیت از فردا (۳۰مرداد ماه) تا اواسط جمعه (۳۱ مردادماه) مرکز و شرق خلیج فارس، از جمعه شب تا یکشنبه (۲ شهریورماه) تنگه هرمز به ویژه مناطق شرقی آن، اواخر وقت شنبه (اول شهریورماه) تا سه شنبه ( ۴ شهریورماه) رامتلاطم می کند.

در این شرایط جوی پاره شدن تورهای صیادی، غرق شدن و لطمه رسیدن به قایق های کوچک و شناورها پیش بینی و نسبت به ممانعت از شنا و هرگونه تردد قایقهای سبک و تفریحی و محدود کردن کارهای شیلاتی سفارش می شود.

به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، زمانی که سازمان هواشناسی هشدار زرد رنگ صادر می کند به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکنست در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرف دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع:

1399/05/29
22:40:40
5.0 / 5
1744
تگها: آب , سفر , هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد