چرا میگوها از چین برگشت

چرا میگوها از چین برگشت

به گزارش آبیاری، تسنیم نوشت:  مدیرکل دامپزشکی استان بوشهربا تکذیب برگشت میگوی صادراتی این استان به سبب آلودگی به پساب اظهار داشت: از شروع سال جاری تا به امروز 11 هزار و 400 تن میگوی تولید استان بوشهر صادر و هیچگونه مرجوعی از چین یا سایر کشورها نداشته ایم.مهدی تنگستانی مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر، با تکذیب برگشت میگوی صادراتی این استان از چین به سبب آلودگی به پساب گفت: کل میگوی صادراتی به چین یا دیگر کشورها، بر طبق دستور العمل های بهداشتی آنها تولید و صادر می شود و دارای کد شناسایی است.

وی با اعلان اینکه عمده میگوی کشور در این استان تولید و صادر می شود، اضافه کرد: از شروع سال جاری تا به امروز ۱۱ هزار و ۴۰۰ تن میگوی تولید استان بوشهر صادر و هیچگونه مرجوعی از چین یا سایر کشورها نداشته ایم.

مدیر کل دامپزشکی استان بوشهر با اعلان اینکه از نظر عملی وجود آلودگی فاضلاب در میگوی امکان پذیر نیست، افزود: مزارع پروش میگوی ما نیز دستگاه های پیشرفته ای دارند و خود میگو به شدت به آلودگی حساس بوده و در صورت وجود آلودگی از دست می رود.

وی اشاره کرد: مزارع میگو پرورشی با کانال های فاضلابی که به دریا می ریزد، فاصله بسیاری دارند و آلودگی منتقل نمی شود.

تنگستانی گفت: در تمام مزارع پرورش میگو دکتر دامپزشک وجود دارد و بررسی های بالینی را انجام می دهند و در تمام مراحل تولید تا فرآوری و بسته بندی و نگهداری برای صادرات نظارت دارند.

مدیر کل دامپزشکی استان بوشهر افزود: این اقدامات برای عرضه میگو در بازار داخلی نیز به انجام می رسد و پس از صدور گواهی حمل، اجازه خروج از مزرعه و فروش در بازار داده می شود.۲۲۰منبع:

1402/10/02
08:55:47
5.0 / 5
354
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد