چرا گوجه کمیاب شد ؟

چرا گوجه کمیاب شد ؟

به گزارش آبیاری، ایسنانوشت: در چند روز گذشته به علت بارندگی در مناطق جنوبی، مزارع به علت عدم امکان تردد قابلیت برداشت نداشتند. بنابراین بازار با کمبود گوجه فرنگی مواجه گردید. با بهبود شرایط جوی و امکان بارگیری محصول در چند روز آینده حجم زیادی گوجه فرنگی وارد بازار مصرفی خواهد شد.


حسین اصغری با اشاره به اینکه تولید سبزی و صیفی در کشور به صورت چهار فصل و مستمر ادامه دارد، اظهار داشت: محصولاتی مثل سیب زمینی و پیاز به علت قابلیت انبارداری از تولید تابستان و اوایل پاییز در انبارها نگهداری و به مرور به بازارهای مصرف عرضه می شود. قیمت این محصولات هم در بازار رضایت مصرف کنندگان را به دنبال دارد.
وی افزود: گوجه فرنگی به علت شرایط محصول امکان انبار کردن را ندارد. البته مقداری در استان خوزستان انبار می شود که زیاد نیست تا بتوانیم بازار را با آن تأمین نماییم.
مدیرکل دفتر امور سبزی ها و گیاهان جالیزی افزود: برای فصل پاییز میزان ۴۸۰۰ هکتار برنامه کشت گوجه فرنگی در استانهای جنوبی هماهنگ شده و از این ۴۸۰۰ هکتار ۲۱۵ هزار تن محصول به بازار عرضه خواهد شد. بر مبنای برآوردها ۱۳۵ هزار تن از این ۲۱۵ هزار تن فقط در ماه آذر به بازار عرضه می شود.
او در آخر اظهار داشت: در چند روز گذشته به علت بارندگی در مناطق جنوبی، مزارع به علت عدم امکان تردد قابلیت برداشت نداشتند. بنابراین بازار با کمبود گوجه فرنگی مواجه گردید. با بهبود شرایط جوی و امکان بارگیری محصول در چند روز آینده حجم زیادی گوجه فرنگی وارد بازار مصرفی خواهد شد.


1402/10/05
09:39:33
5.0 / 5
343
تگها: محصولات
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد