فوری قیمت جدید گندم اعلام گردید بهمراه جدول

فوری قیمت جدید گندم اعلام گردید بهمراه جدول

به گزارش آبیاری، اقتصادآنلاین نوشت: قیمت گندم در تاریخ ۲۵ آذر ۱۴۰۲ اعلام گردید.​​​​​​​


قیمت گندم در بازار روز برای تاریخ ۲۵ دی ۱۴۰۲ اعلام گردید.
قیمت گندم در بازار امروز
قیمت گندم در آخرین نرخ اعلامی در بازارها حدول ۱۵ هزار و ۳۰۰ تومان و حداکثر ۱۶ هزار در هر کیلوگرم است میانگین خرید و فروش قیمت گندم ۱۵ هزار و ۶۵۰ تومان است که کمی کاهشی شده است.
قیمت جهانی
قیمت هر بوشل گندم در بازار جهانی ۶۰۱ دلار است.
اخبار جدید قیمت گندم
با وجود این که دو ماه از تعیین قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی می گذرد و وارد ماه دومِ سال زراعی شده ایم، قیمت های خرید تضمینی هنوز ابلاغ نشده است، درحالی که مطابق قانون باید یک هفته بعد از تعیین قیمت مصوب، نرخ ها توسط وزیر جهاد کشاورزی اعلام می شد.
ابوالحسن خلیلی، رئیس کمیسیون صنایع غذایی اتاق ایران ضمن اشاره به این که مقرر است طبق لایحه بودجه ۱۴۰۳ کل کشور از سال آینده دولت بعنوان تنها واردکننده گندم ورود کند، اظهار داشت: طبق لایحه تهیه شده دولت گندم را وارد می نماید و صنعت برای تهیه گندم موردنیاز با قیمت دستوری مواجه می باشد و باید این محصول را به قیمتی که دولت تعیین می کند، بخرد که از قیمت های جهانی بیشتر است. این مصوبات نشان داده است دولت در مرداب یارانه ها گیر کرده است.
نرخ خرید تضمینی گندم به صورت غیر رسمی و توسط سایر اعضای شورای قیمت گذاری محصولات اساسی کشاورزی، ۱۹ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام شده است. اما این نرخ توسط وزارت جهاد کشاورزی تایید شده است.
استان / نام محصول داخلی میانگین حداقل حداکثر سمنان ۱۵۹، ۰۰۰ ۱۶۰، ۰۰۰ ۱۵۹، ۵۰۰ کرمانشاه ۱۵۳، ۰۰۰ ۱۵۴، ۰۰۰ ۱۵۳، ۵۰۰ میانگین ۱۵۶، ۵۰۰ ۱۵۶، ۵۰۰ ۲۲۳۲۲۵


1402/10/30
13:40:02
5.0 / 5
201
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد