نانواها سرگردان در عدد متعارف و نامتعارف  فروش آرد

نانواها سرگردان در عدد متعارف و نامتعارف  فروش آرد

به گزارش آبیاری، رئیس اتحادیه نانوایان سنتی تهران اظهار داشت: هیچ عدد متعارف و یا غیر متعارف برای فروش آرد در نظر گرفته نشده است.به گزارش آبیاری به نقل از مهر، دولت در جراحی اقتصادی بخش زیادی از یارانه ها را کم کرد و از طرف دیگر سهم مالیات را افزایش داد. این امر در وضعیت تحریم تکانه ها زیادی در عرصه معیشت برای اقشار مختلف و کسب و کارهای مختلف به وجود آورد.
بخشی از یارانه غیرنقدی دولت مربوط به گندم، آرد و نان است. ۲۶ دی برخی از نانوایان تهران مقابل ساختمان اتاق اصناف تهران تجمع کرده و به کاهش سهمیه آرد خود اعتراض کردند.
فاطمه نظری، رئیس اتحادیه نانوایان سنتی تهران به مهر اظهار داشت: هر نانوا می تواند عملکرد دستگاه کارت خوان خودرا از یک اپلیکیشن که روی گوشی دارد و مربوط به این صنف است پیگیری کند. تعدادی از عملکردها به نانوا می گوید از عدد متعارف کمتر یا بیشتر بوده که این امر در اختصاص سهمیه او تأثیر دارد.
وی اضافه کرد: این عدد متعارف و نامتعارف مربوط به تعداد کارت های کشیده بوده و منطقه به منطقه متفاوت می باشد. به عنوان مثال یک نانوا در منطقه ۴ موظف شده به ازای هر کیسه آرد ۳۰ مشتری داشته باشد و نانوا دیگر در بطورمثال منطقه ۱۰، این مشتری ۲۲ نفر است.
وی با گلایه از نوع برخورد با صنف نانواها اظهار داشت: این عدد متعارف و نامتعارف برای ما تعریف نشده و منجر به این شده دهه به دهه سهمیه برخی نانواها کم شود. بطوریکه در طول این مدت سهمیه ۲۰۰ واحد صفر شد اما بعد از گذشت چند روز باردیگر ۸۰ درصد سهمیه آنها برگشت شد. این یک بام و دو هوا موجب سردرگمی نانوایی ها شده و کسی هم پاسخگو نیست.
وی افزود: کارت خوان هوشمند پشتیبانی ندارد و اگر دستگاه یک نانوا گرفتار مشکل شود یا باید از کارت خوان دیگر استفاده نماید یا پول نقد بگیرد. در نهایت در عدد متعارفی که تعریف آن معین نیست اختلاف به وجود آمده و سهمیه نانوا کاهش می یابد؛ ضمن این که به عنوان متخلف، جریمه هم می شود. هر دهه یک الگوریتم جدید اعلام می شود که توضیحی در قبال آن از طرف نهادهای متولی داده نمی شد و منجر به سردرگمی بیشتر صنف نانوایان شده است.
گفتنی است؛ سهمیه آرد نانواها ۵، ۱۵ و ۲۵ هر ماه و هر ۱۰ روز توزیع می شود. با کاهش سهمیه برخی از نانواها در توزیع ۲۵ دی، آنها ۲۶ دی مقابل ساختمان اتاق اصناف تهران تجمع کردند.


منبع:

1402/11/01
16:42:55
5.0 / 5
233
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد