صادرات ۱۵۰ تنی زعفران در ۸ ماهه امسال

صادرات ۱۵۰ تنی زعفران در ۸ ماهه امسال

به گزارش آبیاری، مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی تولید 250 تن زعفران امسال را پیش بینی نمود و اظهار داشت: طبق آمارها در هشت ماهه امسال 150 تن زعفران صادر گردیده است.به گزارش آبیاری به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، حسین زینلی مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی سطح زیر کشت زعفران امسال را ۱۲۳ هزار هکتار برآورد کرد و اظهار داشت: برای افزایش عملکرد تولید زعفران، علاوه بر سفارش به زارعی به کشاورزان، به دنبال حمایت های تسهیلاتی دولت از این زراعت هستیم. جهت کمک به کشاورزان به منظور تهیه نهاده های کودی و تامین آب مورد نیاز در هر هکتار ۱۰ میلیون تومان تسهیلات نیاز است.
مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه بر اثر ادامه تنش های غیرقابل کنترل مانند خشکسالی، سرمازدگی و کمبود آب، عملکرد تولید زعفران نسبت به سال ۱۳۹۹ حدود ۵۰ درصد کاهش پیدا کرده است، اظهار داشت: بهترین راهکار اینست که با ساماندهی بازار و آموزش کشاورزان، بهره وری را در مزارع زعفران افزایش دهیم.
وی، میزان صادرات زعفران پارسال را ۲۴۴ تن عنوان نمود و اضافه کرد: در هشت ماهه امسال ۱۵۰ تن زعفران از کشور صادر شده و بزودی به جای زعفران، اسانس و کروسین آنرا استخراج و صادر می نماییم.
مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی درباره ی میزان مصرف داخلی زعفران اظهار داشت: مصرف داخلی زعفران تا سال قبل ۸۰ تن بود، اما امسال پیشبینی می نماییم مصرف داخلی این محصول به علت افزایش قیمت به ۶۰ تن برسد. پیاز زعفران جز گیاهان ممنوعه برای صادرات است و صادرات آن، قاچاق به حساب می آید.

1402/11/06
15:56:23
5.0 / 5
247
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد