فوری، قیمت جدید مرغ

فوری، قیمت جدید مرغ

به گزارش آبیاری، قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در رابطه با نرخ مصوب مرغ اظهار داشت: نرخ ۷۸ هزار تومانی به نظر ما در وزارت جهاد، نرخی است که مناسب هست و می تواند به تولید کمک نماید.


به گزارش خبرگزاری آبیاری، علیرضا پیمان پاک، قائم مقام تجارت و تنظیم بازار وزیر جهادکشاورزی در یک برنامه تلویزیونی در پاسخ به این پرسش که نرخ مصوب مرغ بالاخره چند هست؟ ابتدای سال که گفته شد ۷۳ هزار تومان، هم اکنون نرخ های دیگری مطرح می شود، اضافه کرد: نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار روی ۷۳ هزار تومان هست، اما مساله ای که وجود دارد همان نرخ مصوب به جهت اینکه واقعا دستوری نباشد یعنی زیاد دستوری نباشد و به عبارتی صدمه نزند به تولید، این نرخ جوری تعریف شد که گفتند اگر تا ۷ درصد نرخ نهاده تغییر داشت، این نرخ باید ثابت بماند. اگر افزایش داشت، متناسب با آن یک افزایشی را شاهد بودیم.
وی اظهار داشت: خوب ما شاهد بودیم که مثلاً سال جاری سویا به علت افزایش قیمت های جهانی به جهت اینکه این عرضه فراوان باشد و کمبودی به وجود نیاید، از ۱۶ هزار و ۳۰۰ تومان، به ۲۰ هزار و ۹۰۰ تومان افزایش یافت. افزایش حجم جوجه ) ریزی سبب افزایش قیمت جوجه شد و هم اکنون آن نرخی که حالا ما رویش تاکید داریم، دیگر نرخ میانگین ۷۸ هزار تومان هست.
وی متذکر شد: نرخ ۷۸ هزار تومانی به نظر ما در وزارت جهاد، نرخی است که مناسب هست و می تواند کمک نماید به تولید. البته یک اختلاف نظری با مجموعه های تولیدی داریم. این هم از این نشات می گیرد که ما تاکیدمان و تلاش بنده و همکاران من در معاونت بازرگانی هم اینست که ما به سمت زنجیره سازی برویم تا در زنجیره سازی ما موفق نشویم و سهم زنجیره های تولید را به ۵۰ درصد نرسانیم، مثل تخم مرغ که هم اکنون نقش ویژه ای دارد، ما نمی توانیم کنترل جدی روی بازار داشته باشیم. ان شاءالله با این زنجیره های تولید می تواند واقعا این نرخ ۷۸ هزار تومان باشد.
پیمان پاک متذکر شد: شما توی این مدت چند ماه شاهد بودید عین نه ما، ما در میادین تره بار تهران ۷۵ هزار و ۶۰۰ تا ۷۶ هزار و ۵۰۰ عرضه مرغ داشتیم.
وی در پاسخ به این پرسش که هم اکنون ۷۶ هزار و ۵۰۰ تومان است؟ خاطرنشان کرد: بله، این عرضه مرغ زیر ۷۸ هزار تومان توسط زنجیره هایی صورت می گرفت که سود هم داشت برای پس اگر زنجیرسازی بشود سودآوری هم برقرار است.
قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: با افزایش عرضه ای که صورت می گیرد در یکی دو هفته آتی به آن نرخ مصوب ۷۸ هزار تومان می رسیم، ولی بهرحال باید کمک نماییم که تولیدکننده هم صدمه نبیند و باردیگر نوسانی نباشد و بنابراین با آن اشاره ای که کردند که ما آذرماه ۱۴۵ میلیون جوجه ریزی داشتیم، دیماه حتما ۱۵۰ میلیون عدد، ما تا دو هفته آینده ان شاءالله به ۷۸ هزار تومان می رسیم.
۲۲۳۲۲۵


1402/11/08
16:09:25
5.0 / 5
288
تگها: آب , كشاورزی
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد