50 درصد گلخانه های استان تهران مجهز به QR کد شدند

50 درصد گلخانه های استان تهران مجهز به QR کد شدند

به گزارش آبیاری، مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی اظهار داشت: حدود 50 درصد گلخانه های استان تهران دارای QR کد شدند و تا سال آینده 80 تا 85 درصد گلخانه ها و باغات مجهز به این کد می شوند.به گزارش آبیاری به نقل از مهر، مرداد ماه امسال رییس سازمان جهاد کشاورزی اعلام نمود تا ابتدای شهریور تمام محصولات تولیدی گلخانه های استان تهران دارای QR کد می شوند. رضا نظری مقدم، مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی در پاسخ به پرسش مهر در خصوص این که آیا این امر محقق شده است یا خیر، اظهار داشت: سال قبل سامانه ای با نام سماک در وزارت جهاد کشاورزی افتتاح شد که قرار شد با برنامه ریزی سازمان نظام مهندسی کشاورزی برای تمام گلخانه ها کد تهیه شود. آموزش و اطلاع رسانی انجام شد. در سطح استان تهران ۵ هزار واحد گلخانه وجود دارد که قسمتی از آنها را می توان تحت پوشش QR کد قرار داد.
وی اضافه کرد: هم اکنون تمام گلخانه هایی که محصولات شأن صادر می شود دارای این کد هستند.
وی افزود: ۹۰ درصد گلخانه های استان تهران به لحاظ ساختار می توانند دارای QR کد شوند؛ اما برخی از گلخانه های سنتی این ظرفیت برای آنها فراهم نیست؛ بدین سبب شناسنامه دار کردن ۱۰۰ درصد گلخانه ها و محصولات شأن شدنی نیست.
وی افزود: سامانه سماک به لحاظ سخت افزاری مشکلاتی داشت که روند کار را با کندی همراه کرد.
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی در پاسخ به پرسشی در خصوص این که تا امروز چند درصد گلخانه های سطح استان تهران دارای QR کد شدند، اظهار داشت: حدود ۵۰ درصد این مزارع سرپوشیده دارای کد مورد نظر هستند؛ اما تا سال آینده ۸۰ تا ۸۵ درصد گلخانه ها و باغات مجهز به QR کد می شوند.
نظری مقدم با اشاره به شناسنامه دار شدن ۶ هزار هکتار از باغات استان تهران، اشاره کرد: در آینده ای نزدیک به کشاورزانی که این کد ۱۸ رقمی را دریافت نکرده باشند خدماتی ارائه نمی گردد.


منبع:

1402/11/12
16:17:26
5.0 / 5
323
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد