قیمت این گوشت کیلویی ۲۸۵ هزار تومان

قیمت این گوشت کیلویی ۲۸۵ هزار تومان

به گزارش آبیاری، قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی از برنامه ریزی برای توزیع گسترده گوشت منجمد وارداتی با قیمت تعادلی ۲۸۵ هزار تومان اطلاع داد و اظهار داشت: از هفته آینده واردات گوشت گرم به ۳۰۰ تن افزایش خواهد یافت.


به گزارش خبرگزاری آبیاری، علیرضا پیمان پاک در برنامه تلویزیونی اظهار نمود: به علت خشک سالی دو سال گذشته و افزایش هزینه دامداران به دلیل حذف ارز ترجیحی که یک تکلیف قانونی بود، پشتوانه دامی کشور به دلیل عرضه بیشتر دام های مولد گرفتار صدمه شد.
وی اظهار داشت: برای رفع این مشکل، واردات گوشت گرم و منجمد در دستور کار دولت می باشد و روزانه ۲۰۰ تن گوشت گرم وارداتی به بازار عرضه خواهد شد که از ۸ کشور درحال واردات است. از هفته آینده واردات گوشت قرمز گرم افزایش خواهد یافت و به ۳۰۰ تن خواهد رسید.
پیمان پاک اضافه کرد: عرضه گوشت منجمد برزیلی با قیمت تعادلی ۲۸۵ هزار تومان هم افزایش خواهد یافت که مجموعه های بزرگ پرمصرف مثل رستوران ها و اصناف از این نوع گوشت استفاده می نمایند و از بازار گوشت گرم خارج خواهند شد. تا ماه رمضان ۳۵ هزار تن گوشت منجمد وارد خواهد شد.
قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در مورد کاهش واردات گوشت گرم به کشور اظهار داشت: تا اواسط آذرماه با واردات گسترده، بازار کنترل شد اما در یک ماه اخیر تعطیلات ژانویه بود و به دلیل سرمای هوا از حوزه اوراسیا نمی شد دام وارد کرد و عرضه از روزی ۲۰۰ تن به روزی ۳۰ تا ۴۰ تن رسید. در یک هفته اخیر اما واردات افزایش پیدا کرده و به ۲۰۰ تن رسیده است که سبب شد قیمت دام زنده در بازار پایین بیاید و از نیمه دوم اسفند با عرضه داخلی، قیمت پایین تر هم می آید.
وی پیش بینی نمود که در فصل بهار آینده عرضه دام داخلی ۲۵ درصد افزایش یابد.
۲۲۳۲۲۳


1402/11/13
12:51:09
5.0 / 5
237
تگها: آب , كشاورزی , هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد