کشور در گندم نان خودکفا شد

کشور در گندم نان خودکفا شد

به گزارش آبیاری، معاون وزیر جهاد کشاورزی با اعلان اینکه کشور در تولید گندم نان خودکفا شد، اظهار داشت: در وزارت جهاد کشاورزی خصوصاً در عرصه تولید غلات باید سلامت غذایی را مصرانه دنبال نماییم.به گزارش آبیاری به نقل از مهر، امروز مراسم رونمایی از استاندارد ملی آرد و نان با حضور اسلام پناه رییس سازمان ملی استاندارد و علیرضا مهاجر معاون وزیر جهاد در سازمان ملی استاندارد اجرا شد. مهاجر در این مراسم اظهار داشت: باتوجه به نظر امام (ره) و رهبری برای دستیابی به خودکفایی در محصولات اساسی خصوصاً گندم، وزارت جهاد کشاورزی برای خودکفایی در تولید گندم، شرایطی را به وجود آورده که با وجود خشکسالی های اخیر، کشور در گندم نان به خودکفایی رسیده است.
معاون امور زراعت وزیر جهاد کشاورزی به سلامت جامعه اشاره نمود و اضافه کرد: تامین سلامت جامعه وظیفه آحاد جامعه است و همه ما باید در راستای افزایش سلامت جامعه کوشش نماییم و در همه راه هایی که به سلامت جامعه ختم می شود، پیش رویم.
وی افزود: اگر به سلامت غذا توجه نکنیم بطور قطع هزینه های سنگین تری باید بپردازیم بدین سبب با پیشگیری، می توانیم هزینه های مازاد را کاهش دهیم. پس در وزارت جهاد کشاورزی خصوصاً در عرصه تولید غلات باید سلامت غذایی را مصرانه دنبال نماییم. به همین خاطر نیز باتوجه به همکاری سازمان استاندارد با وزارت جهاد می خواهیم مسیرهایی را طی نماییم که تولیدات کشاورزان سالم به دست مصرف کننده برسد.
مهاجر افزود: در حوزه بذر بدنبال تولید بذرهایی می رویم که پروتئین بیشتر و تمام شرایط سلامت را داشته باشد. کشاورز و محقق را برای تولید محصولات سالم تشویق می نماییم.
معاون وزیر جهاد کشاورزی اشاره کرد: باید از یک تغذیه ای در رشد گندم استفاده نمائیم تا شاخصهای مورد نیاز جامعه برای افزایش سلامت انسان را داشته باشد. روند چند سال اخیر هم همین موضوع را نشان میدهد.
به گفته وی، حتی در عرصه سموم، علف کش ها، آفات، آبیاری و … شیوه های سالم را دنبال می نماییم تا در نهایت گندم سالمی به دست مصرف کننده برسد.
مهاجر به مشکلات در عرصه نان اشاره نمود و اظهار داشت: یکی از اشکالات ما در عرصه نان خمیرمایه هاست. بدین سبب بدنبال این هستیم که چرخه تولید تا مصرف نان بهبود یابد.


منبع:

1402/11/20
15:49:55
5.0 / 5
158
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد