قیمت این گوشت کیلویی 285 هزار تومان

قیمت این گوشت کیلویی 285 هزار تومان

به گزارش آبیاری، قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی از برنامه ریزی برای توزیع گسترده گوشت منجمد وارداتی با قیمت تعادلی 285 هزار تومان آگاهی داد و اظهار داشت: از هفته آتی واردات گوشت گرم به 300 تن افزایش خواهد یافت.


به گزارش خبرگزاری آبیاری، علیرضا پیمان پاک در برنامه تلویزیونی اظهار داشت: به سبب خشک سالی دو سال اخیر و افزایش هزینه دامداران به سبب حذف ارز ترجیحی که یک تکلیف قانونی بود، پشتوانه دامی کشور به سبب عرضه بیشتر دام های مولد گرفتار لطمه شد.
وی اظهار داشت: برای حل این مشکل، واردات گوشت گرم و منجمد در دستور کار دولت می باشد و روزانه ۲۰۰ تن گوشت گرم وارداتی به بازار عرضه خواهد شد که از ۸ کشور درحال واردات است. از هفته آتی واردات گوشت قرمز گرم افزایش خواهد یافت و به ۳۰۰ تن خواهد رسید.
پیمان پاک اضافه کرد: عرضه گوشت منجمد برزیلی با قیمت تعادلی ۲۸۵ هزار تومان هم افزایش خواهد یافت که مجموعه های بزرگ پرمصرف مثل رستوران ها و اصناف از این نوع گوشت استفاده می کنند و از بازار گوشت گرم خارج خواهند شد. تا ماه رمضان ۳۵ هزار تن گوشت منجمد وارد خواهد شد.
قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی درباب کاهش واردات گوشت گرم به کشور اظهار داشت: تا اواسط آذرماه با واردات گسترده، بازار کنترل شد اما در یک ماه اخیر تعطیلات ژانویه بود و به سبب سرمای هوا از حوزه اوراسیا نمی شد دام وارد کرد و عرضه از روزی ۲۰۰ تن به روزی ۳۰ تا ۴۰ تن رسید. در یک هفته اخیر اما واردات بالا رفته و به ۲۰۰ تن رسیده است که سبب شد قیمت دام زنده در بازار پایین بیاید و از نیمه دوم اسفند با عرضه داخلی، قیمت پایین تر هم می آید.
وی پیش بینی نمود که در فصل بهار آینده عرضه دام داخلی ۲۵ درصد افزایش یابد.
۲۲۳۲۲۳منبع:

1402/11/21
09:38:50
5.0 / 5
340
تگها: آب , كشاورزی , هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد