قائم مقام وزیر جهاد كشاورزی:

سه برابر هم بخواهید گوشت مصرف کنید، هست

سه برابر هم بخواهید گوشت مصرف کنید، هست

به گزارش آبیاری، به قول قائم مقام وزیرجهاد کشاورزی انبارها پر از گوشت است و هر ایرانی اگر سه برابر معمول هم مصرف کند کاملا تأمین شده است.


به گزارش خبرگزاری آبیاری، قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی از تأمین گوشت قرمز بیشتر از 3 برابر نیاز کشور اطلاع داد و اظهار داشت: مجموع کالاهای اساسی مورد نیاز شب عید و ماه مبارک رمضان تأمین شده و نگرانی وجود ندارد.
به استناد مرکز آمار، سال های 1400 و 1401 سالانه بیشتر از 17.5 میلیون راس دام یعنی دو برابر رقم استاندارد روانه کشتارگاه ها شد که اثرات آن در سال 1402 به صورت کاهش عرضه و افزایش قیمت دیده شد. حدود 70 درصد تأمین نهاده دامی وابسته به واردات است که خشکسالی های دو سال گذشته فشار کمبود نهاده بر دامداران را بیشتر کرده بود.
فارس نوشت: به قول مسؤلان وزارت جهاد کشاورزی واردات نهاده امسال بهبود پیدا کرده و بیشتر از یک میلیون تن نهاده در سامانه بازارگاه آماده عرضه است، دامداران هم از کاهش قیمت نهاده نسبت به نرخ مصوب خبر می دهند. قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: روزانه 200 تا 300 تن گوشت گوسفندی و گوساله تا پایان ماه رمضان وارد می شود. نیاز کشور به واردات سالانه حدود 100 هزار تن است.۲۲۳۲۲۳


1402/12/25
12:14:40
5.0 / 5
207
تگها: آب , كشاورزی
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد