خاوازی:

مراكز لجستیك كشاورزی با سرمایه گذاری بخش خصوصی ایجاد می شود

مراكز لجستیك كشاورزی با سرمایه گذاری بخش خصوصی ایجاد می شود

به گزارش آبیاری وزیر جهاد كشاورزی با اشاره به اهمیت راه اندازی مراكز لجستیك كشاورزی در جنوب استان كرمان اظهار داشت: این مراكز باید توسط بخش خصوصی ایجاد شود و ما هیچ محدودیتی در پشتیبانی از بخش خصوصی نداریم.


«کاظم خاوازی» در جریان حضور در سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی و ارتباط ویدئو کنفرانس با روسای مراکز استان‎ها در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا در جیرفت تصریح کرد: بخش خصوصی می تواند به فرآوری و ساماندهی بخش قابل توجهی از تولیدات کشاورزی کمک نماید.
وی تصریح کرد: در مورد ایجاد مراکز لجستیک کشاورزی باید اظهار داشت که ۱۰۰ درصد این کار باید در بخش خصوصی اتفاق بیفتد و در همین راستا یک بخش خصوصی در مازندران مورد حمایت قرار گرفته و در حال پیمودن مراحل نهایی خود است.
وزیر جهادکشاورزی افزود: یک مرکز لجستیکی هم در استان فارس برنامه ریزی شده که حمایت کامل از این طرح در دستور کار است.
وی با اشاره به اهمیت ایجاد مراکز لجستیک کشاورزی خاطرنشان کرد: اگر استاندار کرمان و سایر همکاران ما در جیرفت هم اعلام آمادگی کنند و بخش خصوصی را پای کار بیاورند اساسا از آنها پشتیبانی می نماییم و تسهیلات لازم را در اختیارشان قرار می دهیم چون که راه اندازی مراکز لجستیک کشاورزی یک مبحث بسیار مهم می باشد.
خاوازی افزود: در بحث توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی هم آماده همکاری و پشتیبانی هستیم.
وزیر جهاد کشاورزی اشاره ای هم به تولیدات مربوط به خوراک دام داشت و اظهار داشت: در تولیدات زیادی از وضعیت مطلوبی برخوردار هستیم و در بحث خوراک های دام نظیر ذرت هیچ کمبودی نداریم و با سفارشی که شرکت پشتیبانی امور دام در بحث کنجاله ذرت داده فکر می کنم طی ۱۰ تا ۱۵ روز آینده بتوانیم بازار خوراک دام را اشباع نماییم.
وی با اشاره به اینکه استانداردسازی محصولات کشاورزی از برنامه های جدی وزارت جهادکشاورزی است، اظهار داشت: برای این موضوع، دبیرخانه و ستاد تشکیل داده ایم چونکه اتحادیه های اروپا و آسیا خرید محصولات کشاورزی را به مبحث استانداردسازی و شناسایی دقیق مزارع تولیدی مرتبط کرده اند. در این رابطه پیگیر تعین یک مجری هستیم.
به گفته خاوازی، تولیدات کشاورزی ایران، سالم ترین تولیدات دنیا هستند چونکه میزان سم و کودی که در کشور ما مصرف می شود به مراتب کمتر از سایر کشورها است.
وزیر جهاد کشاورزی بعد از بازدید از قسمتهای مختلف ایرنا با حضور در تحریریه به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.
پارک لُجستیک کشاورزی، یک مرکز لجستیکی است که بر فعالیتهایی در حوزه تجمیع، انبارداری، نگهداری، توزیع و خدمات ارزش افزوده محصولات کشاورزی تمرکز دارد.
به گفته کارشناسان، مراکز لُجستیک کشاورزی درصد بالایی از نابسامانی حوزه تولید، بسته بندی و حمل و نقل و فروشِ تولیدات کشاورزی را برطرف می کنند.
سالانه حدود ۸۵ محصول زراعی و باغی به وزن ۴.۵ میلیون تن در جنوب استان کرمان تولید می شود.



منبع:

1399/06/02
15:00:09
5.0 / 5
1560
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد