رییس سازمان شیلات:

رشد ۴۰ برابری تولیدات شیلات بعد از انقلاب

رشد ۴۰ برابری تولیدات شیلات بعد از انقلاب

به گزارش آبیاری رئیس سازمان شیلات ایران اظهار داشت: تولیدات شیلاتی كشور در سال های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی  ۴۰ برابر  رشد یافته است كه روند شتابنده ای را در حوزه آبزی پروری نشان داده است.


«نبی الله خون میرزایی» روز سه شنبه در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری بیمه آبزیان از مبادی تولید اضافه کرد: در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی سه هزار تن آبزی پروری داشتیم که در انتهای سال ۹۸ به بیشتر از ۱۲۵ هزار تن رسیده است که این افزایش تولید، لزوم توجه ویژه از جنبه های مختلف را می طلبد.
وی اظهارداشت: این بخش، ظرفیت بالایی در تولید، افزایش تولید و جهش تولید در بخش های ماهیان سردابی، گرمابی، خاویاری، میگو، پرورش ماهی در دریا و ماهیان زینتی دارد.
خون میرزایی خاطرنشان کرد: در بخش میگو حالا ۱۷ هزار هکتار سطح آماده کشت میگو داریم که تا آخر دولت تدبیر و امید به ۲۵ هزار هکتار افزایش می یابد.
وی ادامه داد: در حالیکه تکلیف سال آینده ۶۰ هزار تن و سال ۱۴۰۴ حدود ۱۰۰ هزار تن است، اما با ایجاد ۲۵ هزار هکتار مزرعه با میانگین چهار تن در هکتار، سال آینده به اهداف برنامه خواهیم رسید.
حلقه بیمه، متناسب با برنامه شیلاتی کشور نیست
رئیس سازمان شیلات ایران افزود: بیمه یکی از نیازمندی های اساسی تولید پایدار می باشد که هم سبب اطمینان خاطر تولیدکنندگان شده و هم سبب ارتقای سطح بهداشتی کار است.
وی افزود: ما حلقه بیمه را به تناسب برنامه ریزی در کار به خوبی محکم نکرده بودیم، ازاین رو در سال های گذشته از این بعد، صدمه جدی دیدیم.
خون میرزایی اظهار داشت: امیدواریم امضای این تفاهم نامه توسط دستگاه های مختلف در شرایط دشوار اقتصادی بتواند در جهش تولیدات کشاورزی اثرگذار باشد.منبع:

1399/06/05
13:11:04
5.0 / 5
1610
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد