سرپرست وزارت صنعت خبر داد:

آمادگی شركت ملی مس برای تامین كود فسفاته كشاورزان

آمادگی شركت ملی مس برای تامین كود فسفاته كشاورزان

آبیاری: سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در نشست مشترك با وزیر جهاد كشاورزی، از آمادگی شركت ملی صنایع مس ایران برای تامین كود فسفاته مورد نیاز كشاورزان آگاهی داد.


به گزارش روز یکشنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، «جعفر سرقینی» اضافه کرد: شرکت ملی صنایع مس ایران پروژه های بسیار بزرگی را در دست اجرا دارد که تامین کود فسفاته مورد نیاز بخش کشاورزی را نیز می تواند باتوجه به فسفات وارداتی و ذخایر فسفات کشور انجام دهد.
وی اظهار داشت: تامین کود سوپر فسفات ساده(ssp) در چارچوب یک بسته می تواند با تامین مواد اولیه لازم و خاک مورد نیاز در دستور کار تولید قرار بگیرد.
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در ادامه درباب ثبت سفارش نهاده های دامی، بیان داشت: در این خصوص با هماهنگی وزیر جهاد کشاورزی آمادگی داریم که جمع بندی نقاط مشترک را در امتداد تامین منافع عمومی مردم و کشور و تسهیل امور به اطلاع معاون اول رئیس جمهوری برای انجام هرگونه اقدام مقتضی برسانیم.
وی با اشاره به موضوع صادرات محصولات کشاورزی در اوراسیا اظهار داشت: از سازمان توسعه تجارت ایران خواسته ایم تا نماینده وزارت جهاد کشاورزی را در کمیسیون ها، جلسات و مذاکرات مشترک شرکت بدهد.
سرقینی با اشاره به برخی ممنوعیت های صادراتی در حوزه جهاد کشاورزی، افزود: برخی تصمیمات باتوجه به شرایط و اقتضائات زمانی و در نظر گرفتن منافع کشور انجام می شود که اعمال برخی محدودیت ها برای صادرات محصولات کشاورزی نیز از آن جمله است؛ در این مساله نیز آماده همکاری و هماهنگی با وزارت جهاد کشاورزی داریم.
بازگشت ارز حاصل از صادرات محصولات کشاورزی
سرپرست وزارت صنعت تاکیدکرد: ارز حاصل از صادرات محصولات کشاورزی همچون ارز صادرات فولاد، مس و غیره باید به چرخه کشور بازگردد.
سرقینی همین طور با اشاره به تشکیل شورایی برای پیگیری امور مربوط به تجارت زعفران، اظهار داشت: مسائل مربوط به صادرات در شورای ملی زعفران مورد بررسی قرار می گیرد که نماینده جهاد کشاورزی نیز باید در این جلسات شرکت نماید.منبع:

1399/06/17
19:48:59
5.0 / 5
1347
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد