نماینده شیراز:

وزیر جهاد كشاورزی تامین نهاده های دامی را تعیین تكلیف كند

وزیر جهاد كشاورزی تامین نهاده های دامی را تعیین تكلیف كند

آبیاری: نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی از وزیر جهاد كشاورزی خواست تا این وزارتخانه تامین نهاده های دامی و كودشیمیایی برای كشاورزان را تعیین تكلیف كند.


به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، جعفرقادری نماینده مردم شیراز در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی در تذکری گفت: مدت ها است موضوع تغییر و تحول در آموزش و پرورش استان فارس مورد توجه است و بلاتکلیفی در این زمینه می تواند سبب ایجاد مشکلات شود. بدین جهت از انتظار می رود وزیر آموزش و پرورش با پیگری های لازم، استان را از این وضعیت نجات دهند.
وی افزود: تامین نهاده های دامی برای مرغداران، دغدغه جدی امروز مرغداران شده و امیدوارم وزیر جهاد کشاورزی در این زمینه تعیین تکلیف کند. همین طور از دولت انتظار می رود درباره برای بهبود فضای کسب و کار و هدایت نقدینگی به سمت تولید فعالتر اقدام نماید.
نماینده مردم شیراز در تذکری به وزیر راه و شهرسازی اظهارداشت: شیراز تنها کلان شهری است که هنوز رینگ نخست کمربندی آن تکمیل نشده و امیدوارم کمک گردد تا رینگ اول این کمربندی ساخته شود.
قادری با اشاره به سو استفاده افرادی در بازنگرداندن ارز ناشی از صادرات گفت: برخی از صادرکنندگان با بهره گیری از کارت ها اجاره ای صادرات را انجام دادند ولی ارز را وارد چرخه اقتصاد کشور نکردند که باید موضوع آنها به سرعت تعیین تکلیف شود.
وی با اشاره به تامین بودجه برای آب رسانی به شیراز نیز اظهار داشت: این طرح هرچند راه اندازی شد ولی۱۶ کیلومتر آن باقی مانده است و برای آنکه این خط افتتاح شود باید دولت منابع لازم را عرضه نماید. همین طور انتظار می رود رئیس کل بانک مرکزی نیز اجازه واردات بدون انتقال ارز برای کالاهای ضروری را بدهد.
گرانی کود شیمیایی ظلم به محروم ترین تولید کنندگان کشور است
حسین گودرزی نماینده درود و ازنا نیز در تذکری به وزیر جهاد کشاورزی اظهارداشت: گرانی کود شیمیایی ظلم به محروم ترین تولید کنندگان کشور است. افرادی که بدون رانت، استراتژی ترین محصولات کشور را تولید می کنند. به همین دلیل لازم است ارز اختصاصی برای تثبت نهاده های دامی به خصوص کود شیمیایی برای آنها تخصیص داده شود.
وی با تذکری به وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: وزیر راه و شهرسازی ۲ ماه پیش در استان لرستان حاضر شدند و قرار بود برای ادامه ساخت جاده ازنا به شازند و کمربندی جاده درود فعالیت بیشتری صورت گیرد ولی در بیشتر بخش ها کار تعطیل شد. به همین دلیل از وزیر راه و شهرسازی می خواهیم طبق قولی که برای اختتام دادن به این طرح ها تا اختتام دولت دوازدهم داده بودند، عمل کنند.
نماینده مردم درود و ازنا با تذکری دیگری به وزیر نیرو درباب آبگیری سد کمندان اشاره کرد: مردم روستای کمندان و اطراف آن نزدیک به ۲ دهه است که منتظر آبگیری سد و تخلیه روستا هستند و این مساله سبب شده اجازه تعمیر خانه ها و بخش های کشاورزی به آنها داده نشود. همین طور مردم روستا از گازکشی و خدمات آن محروم هستند برای اینکه به آنها وعده داده می شود که روستا برای آبگیری سد تخلیه خواهد شد.
چرا طرح استیضاح وزیر کشور اعلام وصول نمی شود
اردشیر مطهری نماینده گرمسار نیز با اعلان اینکه مشکل بیشتر کشور در بخش کشاورزی است، عنوان کرد: متاسفانه وزارت کشاورزی درباره مسئولیت خود اختیار ندارد و قسمتی از اختیارات بخش کشاورزی در وزارت صنعت معدن و تجارت است که بدون وزیر اداره می شود.
وی با اشاره به افزایش زیاد قیمت کودهای شیمیایی، اشاره کرد: امیدوارمبرای کشاورزها تزریق کود شیمیایی صورت گیرد و درباره اینکه چرا فقط عده ای خاص واردات کودشیمایی را بر عهده گرفتند، شفافیت شود. برای اینکه مردم از این شرایط به ستوه آمدند.
نماینده مردم گرمسار درباره طرح استیضاح وزیر کشور اظهار داشت: طرح استیضاح را ۱۴ نماینده امضاء کردند و به رغم پیگیری هایی که انجام می دهیم هنوز طرح استیضاح اعلام وصول نشده است.
مطهری ادعا نمود که محمد جواد کولیوند معاون پارلمانی وزارت کشور کارچاق کن وزیر کشور است و در ادامه اشاره کرد: اگر مقرر است این آقا مدام با نماینده ها صحبت کند که جلوی استیضاح وزیر کشور گرفته شود، باید از حضور وی در مجلس جلوگیری کرد.منبع:

1399/06/21
18:07:52
5.0 / 5
1650
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد