اختصاصی آبیاری؛

۲۵ میلیارد ریال صرف آبرسانی و راه عشایر استان یزد شد

۲۵ میلیارد ریال صرف آبرسانی و راه عشایر استان یزد شد

آبیاری: رئیس اداره امور عشایری استان یزد اظهار داشت: امسال 25 میلیارد ریال برای تامین آب آشامیدنی و تیغ زنی ایلراه عشایر استان یزدكه بیشتر در شهرستان های ابركوه و خاتم مستقر هستند، هزینه شده است.


حسن زارع روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از مناطق عشایری ابرکوه به خبرنگار ایرنا، گفت: از این مقدار اعتبار، هفت میلیارد ریال صرف تیغ زنی بخش عمده ای از هزار و ۲۰۰ کیلومتر ایلراه موجود در استان برای آسان سازی تردد عشایر در حد فاصل مناطق ییلاقی و قشلاقی استان های یزد، فارس و کرمان شده است.
وی افزود: ۱۰ میلیارد ریال نیز برای ساخت مجتمع آبرسانی چاه بلاغ ابرکوه و منطقه قشلاقی چاه احمد مروست از توابع شهرستان خاتم اختصاص یافته است.
زارع افزود: هشت میلیارد ریال هم برای آبرسانی سیار عشایر که به صورت روزانه توسط سه دستگاه تانکر ۱۲ هزار لیتری انجام گرفته، هزینه شده است.
اختصاص ۲۷ میلیارد ریال برای تکمیل زنجیره تولید گوشت قرمز
رییس اداره امور عشایری یزد با تاکید بر اجرای طرح تکمیل زنجیره تولید گوشت قرمز عشایر استان اظهار داشت: امسال ۲۷ میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی بعنوان سرمایه در گردش و بمنظور اجرای طرح زنجیره تولید گوشت قرمز تخصیص داده شده است.زارع بابیان اینکه تابحال ۱۴ میلیارد ریال تسهیلات نیز بین ۶۰ خانوار عشایری استان توزیع شده، اشاره کرد: این میزان تسهیلات حدود ۶۰ هزار کیلوگرم تولید گوشت قرمز دام سبک عشایر را بیشتر می کند.
پرداخت هفت میلیارد ریال تسهیلات کم بهره به عشایر
زارع همین طور افزود: هفت میلیارد ریال تسهیلات کم بهره با پرداخت ۳۰۰ میلیون ریال برای هر خانوار عشایری به صورت بلندمدت، ۲۰ میلیارد ریال بعنوان سرمایه در گردش و ۵۰۰ میلیون ریال به هر خانوار با ۱۰ درصد سود پرداخت شده است.
سالانه عشایر استان یزد سالانه حدود چهار هزار و ۳۸۰ تن انواع فراورده های دامی و لبنی، ۴۰۰ تن فراورده پروتئینی(معادل ۲۵ درصد تولیدات استان) و ۲۰ درصد هم از صنایع دستی استان یزد را تولید می کنند.
جمعیت عشایر استان یزد سه هزار خانوار با ۱۰ هزار نفر جمعیت است که در شهرستان های ابرکوه و خاتم زندگی می کنند که از ایلات بختیاری، خمسه و قشقایی هستند و در پرورش ۱۴۰ هزار رأس دام سبک و ۴۰۰ نفر شتر فعالیت دارند.
مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.


1399/06/22
12:54:19
5.0 / 5
1432
تگها: آب , دستگاه
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد