حمله پشه های قاتل به صدها راس اسب و گاو در آمریكا

حمله پشه های قاتل به صدها راس اسب و گاو در آمریكا

بخش هایی از ایالت لوییزیانا در آمریكا كه بر اثر طوفان مهیب ˮلوراˮ تخریب شده، حالا با مشكل مضاعفی دست به گریبان است و حیوانات و دام های كشاورزان و دامداران در این ایالت، قربانی حمله دسته های بزرگ پشه هستند.


به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، شمار پشه ها چنان زیاد است که نیش آنها خون را از رگ و بدن دام ها بیرون می کشد و این گزیدگی های همراه با خونریزی داخلی و خستگی مفرط دام ها ناشی از بالا و پایین جهیدن برای فرار از شر پشه ها به مرگ آنها منجر می شود.
بگفته یکی از دامپزشکان شهر "پیل پلت" به نام دکتر "کرگ فُنتنت"، تا امروز حدود ۳۰۰ الی ۴۰۰ رأس گاو بعلاوه چند رأس اسب بر اثر نیش این پشه ها تلف شده اند.
۳۰ رأس گوزن نیز جزو قربانیان هستند ولی تاکنون بزها از مرگ ناشی از نیش پشه ها در امان بوده اند، چون آنها را در اصطبل های سرپوشیده ای نگهداری می کنند که مرتب با مواد حشره کش سم پاشی می شود.
لوییزیانا اینک به سم پاشی های گسترده برای مقابله با حمله پشه ها روی آورده است.
به گزارش یک مامور اداره کشاورزی شهرستان آکادیا، سم پاشی ها شمار پشه ها را به طرز شایان توجهی پایین آورده است و بحران را تا حدود زیادی مهار کرده اما هنوز در شهرستان های دیگر بحران با شدت در جریان است.
افزایش شمار پشه ها یکی از نتایج طبیعی طوفان است چونکه تخم هایی که در سیل های قبلی تخم گذاری شده بودند در جریان طوفان سر باز می کنند. در اثر فشار باد، پشه های بالغ از بین می روند اما پشه های تازه سر از تخم درآورده با جریان طوفان، جمعیت شان زیاد می شود.
به نوشته روزنامه ایندیپندنت، گرچه رشد انفجاری در شمار پشه ها معمولا به افزایش بیماری های مُسری منجر نمی گردد اما در سال ۲۰۰۵ میلادی پس از طوفان کاترینا بعضی از بخش های لوییزیانا شاهد افزایش شمار مبتلایان به ویروس نیل غربی بود.1399/06/23
21:29:41
5.0 / 5
1551
تگها: كشاورزی
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد